اصلاح قیمت بنزین تاثیری بر بازار ندارد

همدان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با تاکید براینکه در طرح اصلاح قیمت سوخت، نرخ گازوئیل به عنوان سوخت اصلی حمل و نقل بار، تغییر نکرده‌است گفت: اصلاح نرخ بنزین هیچ تاثیری بر قیمت کالاهای اساسی و بازار ندارد.

حمیدرضا متین روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: به استناد آمار گمرک استان هم‌اینک بازار همدان در شرایط مناسبی قرار دارد؛ به طوری که در سالجاری ۵۳ درصد افزایش واردات داشته‌ایم اما هیچ کالای مصرفی وارد نشده‌است.

وی با بیان اینکه با فراوانی انواع کالا در بازار استان روبرو هستیم تاکید کرد: کمبودی حتی در آینده برای تامین مایحتاج مردم نداریم.

متین گفت: سوخت اصلی بخش حمل و نقل بار گازوئیل است که در طرح اصلاح قیمت سوخت تغییری نکرده است و از اینرو دلیلی برای افزایش قیمت اجناس در بازار وجود ندارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان هشدار داد: با اخلالگران و گرانفروشان با شدت برخورد کرده و برای آنها پرونده های ویژه ای تشکیل می شود.

وی از اصناف و کسبه خواست رعایت حال مصرف کنندگان را کرده و تحت تاثیر فضاسازی های منفی قرار نگیرند تا مردم آسیب نبینند.

متین با اشاره به اینکه بازاریان همواره حامی و همراه دولت بوده اند، ابراز امیدواری کرد: در اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین هم یاریگر باشند و خودشان بازار را کنترل کنند.

طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه، از امروز اجرا شد؛ به گفته معاون رئیس‌جمهوی و رئیس سازمان برنامه و بودجه بیش از ۶۰ میلیون شهروند ایرانی از منافع این طرح بهره مند می‌شوند.

بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه ۲۴ آبان بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه بندی شد.

طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان خواهد بود. همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر سه هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

بر مبنای اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، سهمیه کامل آبان خودروهای شخصی از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه به کارت سوخت شخصی آن‌ها واریز می‌شود و این سهمیه به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است.

این اطلاعیه افزوده است: استفاده از سهمیه سوخت فقط با استفاده از کارت سوخت هوشمند شخصی میسر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha