۲۴ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 1371
کد خبر: 83555885
۰ نفر

برچسب‌ها

محور خطبه‌های نمازجمعه در شهرستان‌های استان اصفهان

اصفهان- ایرنا- سهمیه‌بندی بنزین تصمیمی با پشتوانه کارشناسی است، برخورد قوه قضائیه با مفسدان موجب دلگرمی و امید مردم است و به لبخند دشمن نباید دلخوش کرد از جمله محور سخنان امامان جمعه در نمازجمعه این هفته شهرستان‌های استان اصفهان است.

آران‌وبیدگل

امام‌جمعه آران‌وبیدگل با اشاره به اجرای سهمیه‌بندی بنزین از سوی دولت گفت: این طرح جدید، تصمیم سرانه سه قوه و اصل این کار درست و قانونی بوده که با پشتوانه دیدگاه کارشناسان و متخصصان دلسوز صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه‌های نمازجمعه این شهر افزود: پس از اجرای طرح قرار است تا آنچه از سهمیه‌بندی عاید دولت می‌شود، به خود مردم بازگردد و بیش از ۱۸ میلیون خانوار از آن سود بهره‌مند شوند؛ در حالی که تا کنون تعداد خاصی بیشترین بهره را از این یارانه می‌بردند.

وی در ادامه با قدردانی از رویکرد قوه قضاییه در برخورد با مفسدان اقتصادی تاکید کرد: این همان رویکردی است که اسلام سفارش داشته و مورد تاکید رهبری فرزانه انقلاب هم قرار دارد.

امام‌جمعه آران‌وبیدگل اضافه کرد: مقام معظم رهبری سال‌ها بر اقتصاد مقاومتی تاکید داشتند که تحقق آن در سایه مبارزه با مفسدان اقتصادی بوده و البته قوه قضاییه به جد در موضوع ورود کرده است.

وی با قدردانی از اقدام سازنده دولت در راه‌اندازی دوباره فعالیت‌های سایت هسته‌ای فردو قم تصریح کرد: این گام اساسی بسیار لازم بود تا جواب بدعهدی‌های آمریکا و غرب داده شود و امید می‌رود تداوم داشته باشد.

سلیمانی با اشاره به شکست‌های پی‌درپی ائتلاف غربی‌ها و آمریکایی‌ها در خاورمیانه گفت: ائتلافی که بر پایه ضد مردمی استوار بوده در همه جا از جمله ائتلاف دریایی در خلیج فارس و همچنین یمن به شکست انجامید، درس عبرتی برای دشمنان است.

اردستان

  امام‌جمعه اردستان گفت: با انتصاب ریاست جدید قوه قضائیه و برخورد قاطع با مفسدان، دانه درشت‌ها، یقه سفیدها و برخی آقازاده‌ها نور امید و دلگرمی در جامعه و بین مردم پیدا شده است.

حجت‌الاسلام حسن دهشیری افزود: بر اساس اطلاع رسیده، ریاست محترم قوه قضائیه هفته آینده به استان اصفهان سفر می‌کنند و در این ارتباط نمایندگان ایشان اکنون به شهرستان‌ها آمده‌اند تا با مشکلات و خواسته‌های مردم آشنا و آنها را به ایشان منتقل کنند.

وی تاکید کرد: اگر کسی پیشنهاد و یا مشکلی دارد به این نمایندگان برسانند تا به ایشان منتقل و در جهت حل آن گام برداشته شود.

امام‌جمعه اردستان تصریح کرد: خوشبختانه ایشان از بدو ورود به قوه قضائیه عزم خودرا در برخورد با مفسدان جزم کرده و بسیاری را به میز محاکمه کشانده، تا کنون ۱۷۸ هزار هکتار زمین را که زمین خواران بلعیده بودند از حلقومشان بیرون کشیده است.

وی اضافه کرد: همچنین میلیاردها ریال پول را به بیت المال و خزانه دولت بازگردانده و با فسادی که به جان اقتصاد کشور افتاده و مردم از آن ناراحت هستند، مبارزه قاطع می‌کنند.

دهشیری در ادامه به ۲۴ آبان سالروز رحلت علامه طباطبائی و روز کتاب و کتابخوانی را مورد اشاره قرار داد و افزود: علامه طباطبائی به مطالعه بسیار اهمیت می دادند اما با تاسف امروز سرانه مطالعه مناسب نیست و هر چه از کمی مطالعه بگوییم کم گفته‌ایم.

وی در ادامه با ابراز نفرت شدید از رژیم سفاک و خشن صهیونیستی تشریح کرد: این رژیم جنایتکار در جنایتی دیگر با موشک یکی از فرماندهان شجاع فلسطینی و همسرش را به شهادت رسانده و فرزندانش را زخمی کرد.

امام‌جمعه اردستان در ادامه به سهمیه‌بندی بنزین اشاره کرد و گفت: دولت باید این مصوبه سران قوا را که حکم قانون دارد، به درستی اجرا کند و  مواظب باشد تا موجب سوء استفاده قرار نگیرد.

وی تاکید کرد: جنبه‌ای از طرح که مربوط به انتقال بهره به کم‌درآمدها است، باید به درستی پرداخت شود تا زمینه گرانی در جامعه را فراهم نکند و  از سویی دیگر شاهد قاچاق بنزین نباشیم.

نایین

امام جمعه موقت نایین گفت: به لبخند دشمن نباید دل خوش کرد، چرا که آنان نابودی دین و انقلاب را می‌خواهد و به جایی خنده در برابر دشمن باید با قدرت در برابر دشمنان ایستاد.

حجت‌الاسلام امیر شفیعی در نمازجمعه این هفته در رواق فاطمیه امام زاده سلطان سیدعلی(ع) این شهرستان افزود: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، اسرائیل و مزدوران منطقه‌ای آنان در عراق و سوریه جنایات بزرگی مرتکب شدند و این عمل آنان تکرارپذیر است.

وی اظهارداشت: کشتار مردان و زنان و کودکان بیگناه در یمن و دیگر کشورهای منطقه به دست تکفیریها و داعشی‌ها از جمله جنایات فجیع استکبار جهانی است.

امام جمعه موقت نایین گفت: با تبریک میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهارداشت: وحدت اسلامی راهبرد اصلی مقابله با توطئه‌های اختلاف افکنانه استکبار است.

به گفته وی مسلمانان بایستی از اختلاف و دو دستگی پرهیز کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =