آیین نامگذاری مجموعه ورزشی مرحوم «حشمت الله کهندل» برگزار شد

تهران-ایرنا- آیین نامگذاری مجموعه ورزشی یادآوران به نام مرحوم «کهندل» با حضور شهردار تهران، یادگار امام خمینی(ره)، اعضای شورا و جمعی از مسئولان سازمان ورزش ورزشی و شهری امروز (جمعه) همزمان با میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت در منطقه ۱۶ تهران برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مرحوم حشمت الله کهندل مربی کشتی فرنگی در زمان حیات خود توانست بیش از ۲۰۰ ورزشکار ملی پوش و مربی را برای این رشته ورزشی تربیت کند که این مراسم با شکوه امروز با حضور پیروز حناچی، حجت الاسلام سید حسن خمینی، مجید فراهانی عضو شورای شهر، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، پیمان پورنصر خاکباز، معاونان سازمان ورزش شهرداری و جمعی از پیشکسوتان ورزشی کشتی برگزار شد.

مجموعه ورزشی یادآوران واقع در تقاطع اتوبان آزادگان- خیابان شهید رجایی مقابل مسجد مادر در منطقه ۱۶ واقع شده است و تحت پوشش سازمان ورزش شهرداری تهران است.

شهردار تهران در این آیین نامگذاری با بیان اینکه مرحوم کهندل بیشتر عمر خود را برای تربیت ورزش قهرمانی صرف کردند، اظهار داشت: این مربی ارزشمند در زمان حیات خود بیش از ۲۰۰ قهرمان ملی و تعدادی از مربیان ملی را تربیت کردند.  

پیروز حناچی گفت: نام، یاد و خاطرات ایشان در اذهان ورزشکاران و کشتی گیران که نماد عیاری و پهلوانی است نیز تا ابد خواهند ماند.  

مجموعه ورزشی کهندل دارای رشته ­های ورزشی استخر، سونا، جکوزی، هیدروتراپی، ماساژدرمانی، فوتسال و فوتبال‌دستی است.

 زمین پینت‌بال در ۲ بخش، سالن چند منظوره، فضای پارکی ویژه تفریح، سالن والیبال و بسکتبال از دیگر امکانات این مجموعه به شمار می ­آید.

سالن رزمی در رشته­ های تکواندو، ووشو، دفاع شخصی و جودو در مجموعه فعال است.

مرحوم حشمت الله کهندل مدتی دبیر فدراسیون کشتی و ۷ سال (۶۰ تا ۶۷) سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران بوده که ۲۹ اردیبهشت امسال درگذشت.

وی مربی باسابقه کشتی فرنگی و مفاخر ملی این ورزش بوده است که ۵۰ سال در این منطقه زندگی و قهرمانان زیادی را تحویل تیم ملی کشور داده است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =