روند عادی عرضه سوخت در پایتخت

تهران- ایرنا- آغاز سهمیه‌بندی بنزین بر اساس تصمیم سران سه قوه از بامداد جمعه ۲۴ آبانماه تاثیری بر جایگاه‌های عرضه سوخت پایتخت نداشته و روال عادی سوخت‌گیری در جریان دارد.

بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه ۲۴ آبان بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه بندی شد.

طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان خواهد بود و همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر سه هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

بر مبنای اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، سهمیه کامل آبان خودروهای شخصی از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه به کارت سوخت شخصی آن‌ها واریز می‌شود و این سهمیه به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است.

به رغم انتشار خبر سهمیه‌بندی و منطقی شدن قیمت سوخت، تلاش‌هایی برای القائات روانی در فضای مجازی پایتخت و شهرهای تابعه وجود داشت و بنا به گفته مسئولان چنین شرایطی عادی است و عرضه سوخت طبق روال ادامه دارد.

بر اساس مشاهدات خبرنگاران ایرنا، هیچ‌گونه مشکلی در جایگاه‌های سوخت سطح پایتخت تا اکنون وجود نداشته و شرایط از شب گذشته عادی بوده و سوخت‌گیری خودروها بر اساس نرخ‌های اعلامی جدید صورت گرفته است.

استاندار : مشکلی در سطح استان مشاهده نشد

استاندار تهران در پی افزایش قیمت سوخت در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد که مشکلی در تامین سوخت نداریم و اکنون آرامش در سطح این استان برقرار است.

انوشیروان محسنی بندپی افزود: شامگاه گذشته پس از اعلام قیمت جدید سوخت در کشور شورای تامین در سطح استان برگزار شد و تمامی جایگاه‌های سوخت مورد رصد و ارزیابی قرار گرفت.

وی یادآور شد: هم اکنون مشکلی در سطح ۱۷۰ جایگاه سوخت در تهران، ۶۸ جایگاه در شرق و جنوب شرق استان و ۸۱ جایگاه در غرب و جنوب غرب استان مشاهده نمی‌شود و سوخت به میزان کافی در دسترس همه شهروندان قرار دارد.

محسنی بندپی اظهارداشت: تصمیم گرفته شده در راستای بهینه سازی سوخت و انرژی است و اینکه اقشاری که از مزیت خودرو برخوردار نیستند از مزایای مناسب‌سازی قیمت‌ها بهره‌مند شوند.

استاندار تهران گفت: این تصمیم در راستای عدالت محوری و مدیریت مصرف سوخت محسوب می‌شود، چون قیمت آن در ایران ارزان و مصرفش زیاد است.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس برآوردها عامل ۶۰ درصد آلودگی هوا نیز مربوط به مصرف سوخت در خودروهاست.

محسنی بندپی ادامه داد: منابع حاصل از این افزایش قیمت سوخت عاید ۱۷ میلیون خانوار ایرانی می شود و دولت قصد ندارد از این منابع برای تامین هزینه های خود استفاده کند.

استاندار تهران گفت: رئیس جمهوری و سازمان برنامه و بودجه و هم استانداران اعلام کرده اند که منابع حاصل از این افزایش نرخ‌ها به خانوارهای ایرانی بر می‌گردد و ریالی از آن عاید دولت نمی شود.

وی تاکیدکرد: امشب نیز با تمهیدات اتخاذ و برنامه‌ریزی انجام شده، تمامی جایگاه‌داران در خصوص افزایش قیمت سوخت توجیه شده بودند و مشکلی وجود نداشت.

محسنی بندپی تصریح کرد: ۲ نفر در فضای مجازی قصد ایجاد اختلال در همین زمینه افزایش سوخت را داشتند که با هوشیاری نیروی انتظامی شناسایی و با آنان برخورد جدی انجام شد از همین رو جا دارد که از همکاری و هوشیاری نیروی انتظامی در همین زمینه قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =