مردم به دوقطبی سازی‌های دروغین در ارکان نظام توجه نکنند

شاهرود- ایرنا- امام جمعه شاهرود گفت: مردم باید با حفظ وحدت و انسجام به دوقطبی سازی های دروغین که برای اهداف قدرت و ثروت ایجاد می شود، توجه نکنند.

حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود در مسجد و حسینیه قلعه این شهر، افزود: عده ای تلاش می کنند تا ارکان نظام را به دو دسته تقسیم کنند اما باید با بهره گیری از عقل و اندیشه به چنین حرف هایی توجه نکرد.
وی اضافه کرد: یکی از اهداف بلند انقلاب اسلامی عدالت در همه زمینه ها از جمله اقتصادی بود که فقط با مبارزه با فساد و مفسد محقق می شود.
خطیب جمعه شاهرود با تاکید بر ضرورت پیشگیری از فساد، ابراز داشت: قانون و قانون گذار نباید اجازه دهد فسادی پیش آید تا عده ای به آن رسیدگی کنند.این همه سازمان بازرسی و حراست در همه اداره ها وجود دارد اما چرا انقدر فساد است؟ البته به فرموده مقام معظم رهبری حتی میزان کم فساد هم برای کشور زیاد است و نباید عده ای فکر کنند که سرتاسر نظام را فساد فراگرفته است.
امینی ادامه داد: عده ای این دقت را ندارند که روزنه فساد را ببندند و نباید گذاشت کار به قوه قضائیه بکشد.
وی با بیان اینکه قوه قضائیه در دوره کنونی در مدت کم کارهای خوبی انجام داد، افزود: بخشی از این کارها در راستای حمایت از تولید است. در جریان خصوصی سازی برخی از کارخانه ها جنایت انجام و در حق فقیران کشور خیانت شده است. کارخانه ها را به بهای اندک یا با وام های طولانی مدت واگذار کردند که قوه قضائیه به دنبال بازگرداندن آن ها است.
امام جمعه شاهرود بازگشت 49 هزار میلیارد تومان به خزانه بیت المال، درآوردن 178 هزار هکتار از زمین ها از چنگ زمین خواران و مهار چهار هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی را از جمله کارهای خوب قوه قضائیه دانست و گفت: این کارها امید و اعتماد را در دل مردم به ویژه تولید کنندگان، صنعتگران و کارگران ایجاد کرد.
امینی همچنین با طرح این پرسش که اگر قوه قضائیه با فرد فاسد برخورد کند باید تشویق شود یا طعنه بشنود؟ تصریح کرد: از مجلس توقع بیشتر است چرا که عموم مجلس در این موضوعات منفعل است. چرا از ابزار قانونی خود استفاده نمی کنید؟ شما 2 وظیفه بیشتر ندارید. نمی خواهد برای ما پل و جاده بسازید.وظیفه شما قانون گذاری و نظارت بر این فساد ها است.
وی به 2 شکار اطلاعات سپاه در دستگیری مفسد های سیاسی و اقتصادی اشاره کرد و گفت: باید این کار را تحسین کرد و نباید دوقطبی اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه ایجاد کنیم بلکه همه افرادی که کار اطلاعاتی انجام می دهند چشم بینای نظام هستند.
خطیب جمعه شاهرود، به موضوع گران شدن بنزین هم اشاره کرد و افزود: این گران شدن مسئله نظام است و مجلس و دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام و اهل فن تصمیم گرفتند این کار را اجرا کنند.  در این زمینه نیز نباید دوقطبی ایجاد کرد چون هم گرانی و هم پرداخت یارانه متعلق به نظام است.
برداشتن گام چهارم در زمینه غنی سازی، هفته کتاب و کتاب خوانی و هفته حمایت از بیماران کلیوی از دیگر محورهای صحبت های امام جمعه شاهرود بود.

اخبار مرتبط