آغاز مسابقات بوکس قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در ارومیه

ارومیه- ایرنا- دبیر هیات بوکس آذربایجان‌غربی گفت: مسابقات قهرمانی بزرگسالان و انتخابی تیم ملی، امروز /جمعه/ در سالن سه‌هزار نفری شهیدان آهن‌دوست ارومیه آغاز شد.

محمد آبی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت و بزرگداشت یاد و خاطره ۱۲ هزار شهید سرفراز استان، با حضور ۲۰۰ بوکسور در قالب ۳۰ تیم از استان‌های سراسر کشور به مدت پنج روز به میزبانی شهر ارومیه پیگیری می شود.

وی بیان کرد: مسابقات در هشت وزن و در راستای انتخاب نفرات برتر برای دعوت به اردوی تیم ملی از ۲۴ تا ۲۸ آبان ماه جاری به انجام می رسد و اعضای شورای فنی نیز بر نحوه مبارزات ورزشکاران نظارت دارند.

وی ادامه داد: حضور رییس فدراسیون بوکس و مربیان سابق و فعلی تیم‌های ملی در جربان این مسابقات از نکات جالب توجه است ضمن اینکه ۳۵ داور ملی و بین المللی برای قضاوت این پیکارها حضور دارند.

دبیر هیات بوکس آذربایجان‌غربی گفت: تیم بوکس بزرگسالان استان نیز با حضور هشت بوکسور به نام‌های شهرام جلالی، عباس فرشه، ادریس عزیزیان‌فر، علی کریمی، یاسر اکبرسلطانی، حسین دانشور، محمد عزیزی و سیامک قربانی به سرمربی‌گری طاهری جباری و مربی‌گری محمد عزیزی، محمدرضا شاطرلو و ابراهیم اکبرسلطانی به مصاف حریفان کشوری خود می رود.

طی سال ۱۳۹۴ نیز بیست و پنجمین دوره مسابقات بوکس بزرگسالان قهرمانی کشور گرامیداشت ۱۲ هزار شهید استان آذربایجان غربی در شهر ارومیه برگزار شد.

همچنین نخستین دوره مسابقات بوکس دانشجویان کشور و انتخابی تیم ملی با حضور ۹۲ ورزشکار از ۲۸ استان سراسر کشور تیر ماه سال ۱۳۹۷ در سالن دانشگاه شهید قاضی طباطبایی ارومیه برگزار شد.

محمد عزیزی و حسین دانشور ۲ ملی پوش جوان استان نیز به تازگی از اردوی تیم ملی کشور بازگشته و در این دوره از مسابقات قهرمانی کشور حضور دارند.

بوکس از جمله رشته‌های رزمی است که در آذربایجان غربی قدمتی بیش از ۵۰ سال دارد و در سال‌های اخیر پیشرفت خوبی داشته و مورد استقبال جوانان استان قرار گرفته است.

طاهر جباری، حسین مادر دوست، محمدرضا شاطرلو و ایوب پورتقی قوشچی از جمله قهرمانان ملی‌پوش آذربایجان‌غربی هستند که از دهه‌های ۵۰ تا ۸۰ موفق به کسب عناوین مهم آسیایی و بین المللی برای ایران اسلامی شده‌اند.

در دهه ۹۰ نیز بوکسورهایی همچون هادی ماکویی، امین بخشی‌زاده، وحید ابراهیمی، یونس حسن‌پور، حسین دانشور، مهدی ماکویی و محمد عزیزی به اردوهای تیم ملی دعوت شدند.

بیش از یک‌هزار ورزشکار در رشته ورزشی بوکس در آذربایجان‌غربی فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =