تریبون‌ها باید منادی وحدت درون خانواده انقلاب باشد

تهران - ایرنا - رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با انتقاد از توهین‌ها و حمله‌ها به دولت و رئیس جمهوری و مدیران دولتی گفت: تریبون‌هایی که باید منادی وحدت باشند در راستای ایجاد تفرقه در درون خانواده انقلاب عمل می‌کنند.

به گزارش امیدنامه، «محمدرضا عارف» در دیدار با اعضای ستاد استان تهران شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان با تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و میلاد ششمین امام معصوم، امام جعفر صادق(ع) ایجاد شکاف بین مسئولان نظام را خواست دشمنان ملت ایران دانست و تاکید کرد: بعضا از تریبون‌هایی که باید منادی وحدت و همبستگی باشند سخنانی شنیده می شود که در راستای ایجاد تفرقه در درون خانواده انقلاب است.

وی افزود: جای تعجب است وقتی دولت و رئیس جمهوری در صف مقابله با تحریم‌های ظالمانه قرار دارند برخی در داخل کشور  به جای آنکه در این کارزار سخت پشتیبان دولتمردان باشند با توهین و حمله به مدیران دولتی، همسو با دشمنان این نظام عمل می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس ویژگی کار سیاسی را سعه صدر دانست و تصریح کرد: در فعالیت‌های جبهه‌ای هر زمان سعه صدر از خود نشان دادیم موفق شدیم و هر زمان به دنبال اعمال خواسته های فردی بوده ایم شکست خوردیم.

هفته وحدت باید منشأ برکت و همدلی در سراسر جهان اسلام باشد

عارف با بیان اینکه امیدوارم مسلمانان جهان به اتحاد عمیق و مداوم در همه اصول مسلم اسلام برسند، گفت: هفته وحدت می‌تواند منشأ برکت و وحدت و همدلی و همراهی نه تنها در ایران، که در سراسر جهان اسلام باشد. جهان اسلام که بیش از هر زمان به یگانگی و همدلی نیازمند است، در اثر تعصب جاهلان و توطئه و ترفند دشمنان، در آتش قهر و ستیزی که حاصل آن انبوه کشتگان و ویرانی‌های  فراوان است می‌سوزد.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در همین زمینه ادامه داد: رمز پیروزی انقلاب اسلامی وحدت کلمه بوده است و در سال‌های بعد از انقلاب هم در برابر حوادث ناگواری که می‌توانست کیان نظام را به مخاطره بیاندازد همدلی و اتحاد و همبستگی بین مردم و حاکمیت بود که ترفندهای بدخواهان ملت ایران را ناکام گذاشت.

برای تثبیت گفتمان اصلاحات در کشور هیچگاه عقب نشینی نخواهیم کرد

عارف تفکر اصلاح طلبی را در ذات مردم ایران دانست و گفت: امام خمینی(ره) قبل و بعد از پیروزی  انقلاب اسلامی روش و منش اصلاحی داشتند و پیروان خط امام نیز با تفکر اصلاح طلبی به دنبال حاکمیت گفتمان اصلاحات در کشور بوده و هستند هر چند با مقاومت‌هایی رو به رو بوده‌ایم ولی برای تثبیت گفتمان اصلاحات در کشور هیچگاه عقب نشینی نخواهیم کرد.

باید به دنبال اصلاح اصلاح طلبان باشیم

وی با بیان اینکه در مقطع فعلی مسئولیت سنگینی بر عهده اصلاح‌طلبان قرار دارد، تاکید کرد: برخی می گویند باید به دنبال اصلاح اصلاح طلبی بود اصلاح طلبی که نیاز به اصلاح ندارد بهتر است بگویم باید به دنبال اصلاح اصلاح طلبان باشیم.

افرادی ماموریت‌شان دامن زدن به برخی اختلاف نظرهای طبیعی در داخل خانواده اصلاحات است

رئیس شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان با هشدار به برخی افراد که در زمین طراحی شده رقیب بازی می کنند، گفت:برخی آیه یاس خواندن‌ها در داخل جبهه اصلاحات مطمئنا بازی کردن در زمبنی است که رقیب ما طراحی کرده است و متاسفانه افرادی هم ماموریت شان دامن زدن به برخی اختلاف نظرهای طبیعی در داخل خانواده اصلاحات است.

جزییات طرح «سرا» با وسواس در حال بررسی است

عارف رمز پیروزی گفتمان اصلاح طلبی در انتخابات پیش رو را وحدت و انسجام و مشارکت مردم دانست و خاطرنشان کرد:در انتخابات گذشته بر اساس ساز و کارهایی لیست انتخاباتی تهیه می شد  در این دوره هم بر اساس آسیب شناسی که از نحوه بستن لیست های انتخاباتی انجام شد طرحی با عنوان «سرا» برای دموکراتیک‌تر شدن این مکانیزم در شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان کلیات آن به تصویب رسید که البته جزییات آن با وسواس و با در نظر گرفتن نظرات نخبگان در کارگروه راهبردها در حال بررسی است.

با سخنان تند می توان یک شبه قهرمان شد اما آیا نتیجه ای برای کشور و گفتمان اصلاحات دارد؟

عارف با اشاره به عملکرد مجلس دهم به ویژه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت:راهبرد ما در مجلس دهم آرامش و دوری از تنش بوده است و از این راهبرد نتیجه گرفته ایم. با سخنان تند و آتشین  می شود یک شبه قهرمان شد، اما آیا نتیجه ای برای کشور و گفتمان اصلاحات دارد؟

وی ادامه داد: فراکسیون امید در حد بضاعت خود فعالیت‌های در به ثمر نشستن طرح هایی که دغدغه مردم و همینطور جامعه مدنی در آن لحاظ شده بود انجام داد از جمله طرح کاهش مجازات اعدام که در ارزیابی سازمان ملل در مسایل حقوق بشری ایران تاثیر گذار بود و یا طرح کاهش حبس که دو فوریت آن در مجلس به تصویب رسید و نظایر چنین طرح هایی که اعضای فراکسیون امید طراح اولیه آن بوده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =