۲۴ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۱
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 83555757
۰ نفر

برچسب‌ها

همکاری های علمی ایران  و نخجوان افزایش می یابد

باکو – ایرنا -  در دیدار "سید احمد حسینی " سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جمهوری خودمختار نخجوان و "  صالح محرم اف " رییس دانشگاه دولتی نخجوان همکاری های علمی این دانشگاه با مراکز علمی ایران بررسی شد .

  به گزارش روز جمعه سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان در این دیدار  اهمیت همکاری بین دانشگاه دولتی نخجوان و مراکز علمی ایران از جمله دانشگاههای  استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی مورد تاکید قرار گرفت .

  محرم اف طی سخنانی با اشاره به سفر اخیر "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران به نخجوان و بازدید از  این دانشگاه ، آن را رویداد مهمی دانست و گفت: دانشگاه دولتی نخجوان تلاش می کند با دانشگاههای مختلف از جمله کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه ارتباط نزدیک برقرار کند .

  وی همچنین با اشاره به این که تعداد قابل توجهی از دانشجویان ایرانی در دانشگاه دولتی نخجوان مشغول به تحصیل هستند ، اظهار داشت ، برای ایجاد تسهیلات و رفع مشکلات آنها اقدامات لازم انجام می گیرد .

  سرکنسول جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در این دانشگاه ، آمادگی کشورمان و بخصوص دانشگاههای استانهای همجوار آذربایجان های شرقی و غربی برای گسترش همکاری را اعلام کرد و  این بخش را در مناسبات با جمهوری خودمختار نخجوان حائز اهمیت دانست .

  حسینی همچنین به برخی مسایل و مشکلات دانشجویان ایرانی مقیم نخجوان اشاره کرد و خواستار مساعدت مسوولان این دانشگاه در رفع  انها  شد .

  در این دیدار همچنین مقرر شد با تماس ها و مذاکرات بیشتر  چارچوب های همکاری های علمی جمهوری خودمختار نخجوان و دانشگاههای استانهای همجوار جمهوری اسلامی ایران  بررسی  و مناسبات در زمینه های مختلف از جمله آموزش زبان  فارسی ، تبادل استاد و دانشجو و برگزاری همایش های علمی مشترک، گسترش یابد.   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =