۲۴ آبان ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۶
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 83555655
۰ نفر

برچسب‌ها

جای "کی‌روش" خالی

محمدحسین فلاح تفتی
جای "کی‌روش" خالی

‌یزد- ایرنا- پیشتر گفته بودیم و گفته بودند که "کی‌روش" را حفظ کنید، ۵۰ درصد موفقیت تیم ملی از "شخصیت و رفتار حرفه‌ای" کی‌روش به تیم ملی تزریق میشد و ۵۰ درصد بقیه هم فنی بود.

کی روش نباید از تیم ملی جدا میشد؛ در توانمندی سرمربی فعلی تیم ملی فوتبال ایران شکی نیست اما شخصیت کی روش یک شخصیت منحصر بفرد بود و حریفان ما هم حساب ویژه ای برای او باز کرده بودند.

همه آنچه تیم ملی ما نیاز داشت، فنی نبود، در زمان سرمربی گری کی‌روش ثابت شد که تیم ما علاوه بر ظرفیت های فنی به فاکتورهای دیگری هم نیاز دارد که همه اینها در وجود کی روش جمع بود.

رفتارهای فنی و حرفه ای سرمربی سابق تیم ملی به تیم ما شخصیت داد و سالها بر آسیا سروری کردیم اما حالا باید منتظر شویم تا پس از حدود هشت سال از قله آسیا به زیر کشیده شویم!.

آنهایی که بخاطر برخی برخوردهای کی روش با وی لج کرده بودند و با او مخالفت می کردند حالا دیگر باید برای آنها ثابت شده باشد که کی روش اگر هم گاها برخوردهای تندی داشت اما حلقه گمشده تیم ملی بود؛ او از تیم ملی ما تیمی ساخت که آسیا را پشت سر گذاشته بود و در جهان حرفهایی برای گفتن داشت.

تمام واکنش ها و اقداماتی که کی روش از خود نشان می داد فنی بود، حتی نگاهش فنی بود، رجزخوانی‌هایش فنی بود، مصاحبه های قبل از آغاز بازی اش فنی بود و ترس در دل حریفان ایجاد می کرد، او مربی باهوشی بود و علاوه بر ظرفیت های فنی، نیک می دانست که کجا و چگونه با حریفان روبرو شود.

بسیاری از حریفان ما قبل از آغاز بازی به خاطر همین نوع شخصیت کی روش، قافیه را باخته بودند و روحیه آنها متزلزل میشد.

نمی خواهیم نقاط ضعف او را پوشش دهیم اما هر چه بود در موفقیت تیم ملی سهم اصلی را داشت، دست به دست هم دادیم و با بهانه های بچگانه و گاها حسادت آمیز او را از تیم ملی جدا کردیم و حالا داریم چوبش را می خوریم.

بزرگترین اشتباه فدراسیون فوتبال این بود که تحت تاثیر جوی که مخالفان کی روش درست کرده بودند قرار گرفت و این مربی نام اشنا را از تیم جدا کرد.

۲ باخت پیاپی از دو تیم عربی که غالبا در مقابل ما تسلیم بودند حیثیت ورزشی ما را زیر سوال برد؛ در تمام دوره هایی که کی روش در تیم ملی بود تیم ما در چنین مسابقاتی از همان اول در صدر گروه جای داشت و تا آخر هم در صدر می ماند اما حالا در رده سوم هستیم و دلخوش به بازی های اینده!

آرزوی همه ما موفقیت تیم ملیست اما با این شرایط، کار دشواری داریم؛ شک نکنید که پازل تیم ملی ما با سرمربی همچون کی روش تکمیل می شود.

نکته قابل تامل دیگر اینکه هم بازیکنان و هم فوتبال دوستان و هم قاطبه مردم، کی روش را دوست داشتنند و کار او را می پسندیدند اما جمع کوچکی برای تیم ملی که متعلق به مردم است تصمیم گرفتند و او را از تیم جدا کردند و حالا باید همانها پاسخگو باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =