ضرورت استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی در تولیدات نمایشی

خرم‌آباد - ایرنا -‍ مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در تولیدات نمایشی باید از ظرفیت های بالقوه فرهنگی استفاده شود.

به گزارش ایرنا شهرام کرمی شامگاه پنجشنبه در آیین اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان اظهار داشت: جشنواره‌های تئاتر استانی  از باسابقه‌ترین رویدادهای تئاتری کشور می باشد که از آغاز شکل‌گیری آن تا کنون لرستان همواره پیشرو بوده است.

وی افزود: برگزاری این رویداد علاوه بر رشد و شکوفایی هنر تئاتر در استان منجر به معرفی هنرمندان شایسته ای به تئاتر کشور می شود.

وی گفت: جشنواره‌های تئاتر استانی با هدف فراهم نمودن فرصت گفت و گو و تبادل نظر در بین هنرمندان تئاتر، معرفی آثار تئاتری فاخر استان‌ها به کشور و هنرمندان و گروه‌های جوان  برگزار می شود.

کرمی بیان کرد: خوشبختانه تا کنون هنرمندان بسیاری از لرستان به واسطه جشنواره تئاتر استانی به کشور معرفی شده اند.

وی با اشاره به پیشینه روشن لرستان در زمینه ادبیات، هنر و آیین ها اظهار کرد: تئاتر، هنر آگاهی بخشی است و استفاده از ظرفیت بالقوه مضامین فرهنگی در قالب آن می تواند آفرینش‌های اثربخش و ماندگاری را خلق کند.

وی ادامه داد: مرکز هنرهای نمایشی تمام تلاش خود را برای حمایت از فعالان عرصه تئاتر کشور انجام می دهد و لرستان توانایی و ظرفیت میزبانی از یک جشنواره بزرگ کشوری را دارد.

وی گفت: در این راستا مقدمات واگذاری میزبانی فستیوال تئاتر کمدی به لرستان انجام شده و در حال اجرا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =