پیروی از سیره پیامبر اسلام (ص) تنها راه سعادت بشر است

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: پیروی از سیره پیامبر(ص) و ائمه معصومین (ع) تنها راه سعادت بشر است.

به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد میرعمادی بمناسبت میلاد حضرت رسول اکرم (ص)، امام جعفرصادق(ع) و فرارسیدن هفته وحدت اظهار داشت: میلاد پیامبر اکرو (ص) جهانی و متعلق به تمامی بشریت است و بروزحوادث و رخدادهای متنوع در نقاط مختلف دنیا نشانه ای برجهانی بودن این مولود فرخنده می باشد.

وی افزود: صداقت و امانتداری پیامبر(ص) از صفات ویژه ایشان دربین مردم بوده است و بهره‌مندی نبی مکرم اسلام (ص)از این خصلتها، زمینه ابلاغ رسالت و جهانی شدن دین اسلام را فراهم ساخت.

وی بیان کرد: خیرخواهی و دلسوزی برای مردم از دیگر صفت پیامبر اکرم می باشد و الگویی بی همتا برای می باشند.

امام جمعه خرم‌آباد انصاف در گفتار و رفتار را از دیگر صفات پیامبر اسلام عنوان کرد و گفت: رعایت عدالت و انصاف در کانون خانواده و درسطح جامعه امری ضروریست و چنانچه افراد یک جامعه خود را ملزم به رعایت انصاف بدانند از بروز بسیاری از ناملایمات در جامعه جلوگیری خواهد شد.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: بهره‌مندی ایشان از روحیه عفو و گذشت از دیگر صفات پیامبر است و در جریان فتح مکه توسط سپاهیان اسلام ، پیامبر(ص) این روز را روز عفو و رحمت اعلام نمود و با اعلام عفو عمومی ، تمامی دشمنان قسم خورده خود را مشمول رحمت و عطوفت اسلامی قرارداد. 

وی بیان کرد: برخورداری ایشان از ادب و احترام از دیگر صفات پیامبر(ص) می باشد و پایبندی به ادب و رعایت احترام در روابط، موجب انگیزه و نشاط در جامعه خواهد بود.

وی بیان کرد: پیروی از سیره پیامبر(ص) و ائمه معصومین (ع) تنها راه سعادت بشر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =