۲۴ آبان ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۲
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83555620
۰ نفر

برچسب‌ها

وزش باد شدید و بارش‌های پراکنده پدیده غالب جوی قزوین

قزوین - ایرنا - وزش بادهای شدید و بارش‌های پراکنده برف و باران پدیده غالب جوی قزوین تا اواسط هفته آینده خواهد بود.

مهدی آخوندی، کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: جریانات شمالی هوا از شب گذشته وارد استان شده که با توجه به وزش بادهای شدید، شاهد کاهش دما در سطح منطقه، به خصوص دمای روزانه تا ۱۰ درجه سانتیگراد خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه استقرار هوای سرد تا اواسط هفته آینده در سطح استان مستقر خواهد بود، افزود: براساس نقشه‌های هواشناسی و تصاویر ماهواره ای، امروز برای نیمه شمالی استان، به ویژه در نقاط مرتفع افزایش ابر، بارش‌های پراکنده باران و برف و پدیده مه پیش‌بینی می‌شود.

به گفته این کارشناس هواشناسی، از بعدازظهر فردا /شنبه/ ورود سامانه بارشی تمامی سطح منطقه را فرا گرفته و تا اواسط هفته آینده نیز ادامه داشته و طی این مدت شاهد بارش برف و باران، به خصوص در روز دوشنبه خواهیم بود.

آخوندی تاکید کرد: با توجه به بارش‌ برف، گردنه‌ها و سطح جاده‌های ارتباطی استان با لغزندگی و کاهش دید افقی روبرو خواهند بود.

این مسئول اضافه کرد: در شبانه روز گذشته آوج با منفی یک و قزوین با ۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق این استان بودند و کمینه دمای شهر قزوین در این مدت نیز ۶ درجه سانتیگراد بالای صفر بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =