سفر گردشگران چینی به استان اصفهان پنج برابر افزایش یافت

کاشان- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به افزایش نسبی سفر گردشگران خارجی در سال‌جاری، از رشد استقبال گردشگران چینی از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی این استان خبر داد.

فریدون الهیاری روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا به رویکرد جدید استان اصفهان در زمینه جذب گردشگر خارجی و توجه به بازارهای جدید مانند کشور چین اشاره کرد و افزود: ورود گردشگران چینی به استان اصفهان از ابتدای سال‌جاری تا کنون رشدی پنج برابری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشت.

وی بیان کرد: این سیاست جدید از سال گذشته آغاز شد و در این راستا ارائه بسته‌های تبلیغاتی و شرکت فعال در نمایشگاه‌های گردشگری چین و شرق آسیا در اولویت بود و این افزایش ورود گردشگران چینی به استان اصفهان نتیجه چنین اقدام‌هایی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان تاکید کرد: چین یکی از کشورهای هدف گردشگری به شمار می‌آید و سالانه ۱۲۰ میلیون گردشگر چینی به نقاط گوناگون دنیا سفر می‌کنند که ایران باید سهم بیشتری از بازار گردشگری این کشور به خود اختصاص دهد.

وی یادآور شد: ورود گردشگران خارجی به اصفهان در مجموع ۱۰ درصد از ابتدای سال‌جاری تا کنون به نسبت مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

الهیاری اضافه کرد: نزدیک به ۳۳۰ هزار گردشگر خارجی در سال‌جاری به استان اصفهان سفر کردند که بیشترین تعداد گردشگران ورودی به استان از کشورهای آلمان، فرانسه، چین، اسپانیا، ترکیه، ژاپن، یونان، تایلند و استرالیا بودند.

وی همچنین رشد ۲۰ درصدی ورود گردشگران داخلی به استان اصفهان را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: افزون بر سه میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر داخلی در سال‌جاری به این استان سفر داشتند.

استان اصفهان با پنج میلیون نفر جمعیت به عنوان قطب گردشگری کشور دارای ۱۰۷ شهر و یک‌هزار و ۹۳۴ روستا است و بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی شناسایی شده دارد که از میان آنها افزون بر یک‌هزار و ۸۰۰ اثر ثبت ملی شدند.

همچنین در کنار بیش از ۶۰۰ باب خانه تاریخی این استان دارای ۹۰ موزه تاریخی، مردم شناسی، فرهنگی و طبیعت دولتی و خصوصی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =