شیعیان پاکستان میلاد رسول خاتم و صادق آل محمد را جشن گرفتند

اسلام آباد- ایرنا- شیعیان پاکستان و ایرانیان مقیم این کشور پنجشنبه شب ولادت باسعادت رسول اکرم(ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) را در مساجد، حسینیه ها و مراکز اسلامی جشن گرفتند.

به همین مناسبت جشن های باشکوهی از جانب شیعیان پاکستان در شهرهای مختلف این کشور از جمله اسلام آباد، لاهور، کراچی، کویته، پیشاور، حیدرآباد، اسکردو، گلگیت، فیصل آباد و کشمیر در سطح مساجد و حسینیه ها برگزار شد.

پیروان اهل بیت(ع)‌ در این جشن ها با قرائت دعای کمیل و همچنین ادعیه مربوط به هفدهم ربیع الاول مصادف با سالروز ولادت رسول مکرم اسلام و رییس مکتب تشیع؛ برای تسریع در فرج و ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) دعا کردند.

همچنین جشن ها و آیین های ویژه ای از سوی شیعیان پاکستان در مراکز اسلامی کشور از جمله مرکز شیعیان اثنی عشری ، مکتب امام صادق (ع)، حسینیه زینبیه (س)، زیارتگاه شاه چن چراغ، حسینیه امام موسی کاظم (ع) و جامعه امامیه شهرهای اسلام آباد و راولپندی برگزار شد که برگزاری این آیین ها فردا نیز ادامه دارد.

حسینیه های شیعیان در این ایام چراغانی و آذین بندی شده و میزبان دوست داران اهل بیت(ع) و مشتاقان ظهور منجی عالم بشریت است.

ایرانیان مقیم اسلام آباد نیز در مسجد مجتمع مسکونی سفارت جمهوری اسلامی ایران با حضور «مهدی هنردوست» سفیر، رؤسای نهادهای ایرانی مقیم، اعضای کادر آموزشی مجتمع امام حسین (ع) و خانواده کارکنان سفارت این عید بزرگ را جشن گرفتند.

خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهرهای راولپندی، لاهور، پیشاور، کویته و کراچی نیز آیین های ویژه جشن و سرور در این عید فرخنده برگزار کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =