جشن میلاد پیامبر رحمت (ص) در بجنورد برگزار شد

بجنورد- ایرنا- همزمان با شب میلاد پیامبر نور و رحمت، حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع)، آیین جشن و شادمانی در جای‌جای استان خراسان شمالی برپا و آسمان این استان غرق شور و سرور شد.

به این مناسبت پنجشنبه شب، برنامه های شادمانه ای شهرستان های مختلف این استان برگزار شد که در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی برنامه محوری سالروز میلاد پیامبر اسلام و پنجمین امام شیعیان، در مسجد حضرت رسول اکرم(ص) با حضور گسترده مردم برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در جمع مردم در سخنانی، بر لزوم حفظ وحدت و یکپارچگی میان مسلمانان تاکید کرد و گفت: مستکبران، وحدت میان مسلمانان را نشانه رفته اند و تلاش دارند اسلام را قطعه قطعه کنند.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی اظهار داشت: هر امت که وحدت دارد، امت صالح است و هر جا که تفرقه هست، آن ملت در دام شیطان افتاده است.

امام جمعه بجنورد تصریح کرد: شیطان می خواهد، اسلام را پاره پاره و امت اسلام را از هم جدا کند تا قدرت اسلام قطعه قطعه شود، ما در مقابل باید تلاش کنیم شیاطین انس و جن، در ما نفوذ نکنند.

وی اظهار داشت: امام (ره)، آمریکا را شیطان بزرگ خواندند و امروز ترامپ، شیطان بزرگی است که خون به راه می اندازد و برخی از حکام مرتجع منطقه هم گاو شیرده این شیطان شده اند.

حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی گفت: به گفته قرآن، اتحاد و با هم بودن، رحمت است و اختلاف عذاب است، یعنی اتحاد نماد و نشانه بهشت است و اختلاف، کار جهنمیان است.

وی گفت: پیامبر اعظم (ص) اسلام را برپا داشت و امام صادق(ع)، آن را معنا کرد و معارف دین را به بشر آموخت، شیعه در زمان پیامبر(ص) تاسیس شد و امام صادق(ع) مکتب پیامبر را تفسیر و تبیین کرد.

وی با بیان اینکه هفته وحدت، هفته شعار و شعور با هم است، گفت: حضرت امام(ره) فرمودند که ما با وحدت انقلاب کردیم، با وحدت جنگ تحمیلی را به پایان رسانیدم و با وحدت باید، به انقلاب تداوم ببخشیم، امام(ره)، آیه ای که بیش از همه، تلاوت می کردند، آیه وحدت بود.

امام جمعه بجنورد افزود: امشب، شب بسیار با عظمتی است، در سالروز میلاد پیامبر اسلام(ص) حوادثی رخ داد که نشان دهنده پدید آمدن واقعه مهم در هستی است، عالم طبیعت به این میلاد عکس العمل نشان داد، آتشکده بزرگ ایران خاموش شد و دریاچه ای که محل شرک و کفر بود، خشکید، کاخ کسری شکاف برداشت و عالم اعلام کرد که این مولود، دنیا را شگفت زده می کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: هفته وحدت، یعنی همدیگر را درک کنیم و زیر پرچم قرآن و پیامبر واحد زندگی کنیم.

۱۰ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی از اهل تسنن هستند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =