سازمان‌های حقوق بشری فلسطینی خواستار مجازات رژیم صهیونیستی شدند

تهران- ایرنا- شبکه غیر دولتی سازمان‌های فلسطینی متشکل از ۱۳۳ سازمان روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای از جامعه جهانی خواستند به خاطر کشتار مردم غزه ظرف چند روز گذشته، رژیم صهیونیستی را مجازات کند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، در این بیانیه آمده است: جامعه جهانی باید برای توقف اشکال مختلف جنایت‌هایی که رژیم اشغالگر علیه ملت فلسطین مرتکب می شود، وارد عمل شده و رژیم اشغالگر را متعهد به انجام معاهدات و قراردادهای بین المللی کند.

این بیانیه افزوده است: جرایمی که رژیم اشغالگر مرتکب می‌شود بار دیگر تأکیدی است بر اینکه این رژیم کلیه توافق‌ها و معاهدات بین‌المللی را زیر پا گذاشته و از سکوت جامعه جهانی برای انجام جرایم بیشتر سوء استفاده می‌کند.

شبکه سازمان‌های فلسطینی همچنین از جامعه جهانی خواسته است تا اقدام جدی برای مقابله با جنایت‌های رژیم صهیونیستی از جمله جنایت‌های این رژیم در غزه مانند محاصره این باریکه و کشتار فلسطینی‌ها انجام دهد.

حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه از صبح روز سه‌شنبه آغاز شد. در پی حمله جنگنده‌های این رژیم به ساختمانی در شرق غزه، "بهاء ابوالعطا" از فرماندهان جهاد اسلامی و همسرش به همراه شماری از فلسطینیان به شهادت رسیدند.

وزارت بهداشت فلسطین نیز در گزارشی شمار شهدای فلسطینی در حملات اخیر رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه را ۳۴ نفر و تعداد زخمی‌ها را ۱۰۰ تن اعلام کرد.

در مقابل، رسانه‌های منطقه‌ای و اسرائیلی نیز روز گذشته (چهارشنبه) گزارش دادند که جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پی این حملات بیش از ۳۴۰ موشک از غزه به سوی شهرک‌های صهیونیستی شلیک کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha