رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: مهران با اربعین پیوند خورده است

ایلام - ایرنا - رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: شهر مهران در سال های اخیر با اتفاق بزرگ و مهمی به نام اربعین در سطح ملی و بین المللی پیوند عمیق و مستقیم خورده است.

 حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی شامگاه پنجشنبه در آئین جشن و سرور میلاد با برکت رسول گرامی اسلام و امام جعفر صادق(ع) در شهر مهران اظهار داشت: مهران به عنوان دریچه مهم ورود به عتبات عالیات و حرم رضوی باید توسعه یابد و سازمان تبلیغات اسلامی در اولین گام روایتگر مجاهدت مردم مهران در میزبانی مجدانه زائران در سطح ملی است.

وی افزود: مردم مهران آگاه باشند که ملت ایران و مسئولان نظام قدردان آنها در پذیرش بی منت و چشمداشت زائران هستند و بدون شک آئین اربعین و حضور زائران هر سال شکوهمند تر از سال های گذشته خواهد بود.

حجت الاسلام قمی یادآور شد: مهران در زمان جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس اولین شهری بود که در برابر تجاوز دشمن استقامت کرد و شش هزار رزمنده سراسر کشور در این شهر  به درجه رفیع شهادت رسیدند.

امام جمعه مهران نیز گفت: مردم مهران کریمانه مال خود را وقف مولا سید الشهدا(ع) کردند و به تمام معنا به وظیفه نوکری خود ادا کردند.

حجت الاسلام امینی افزود: سلام رهبری توسط رییس سازمان تبلیغات اسلامی به مردم مهران رسانده شد و ایشان متقابلا سلام مردم مهران را به خدمت مقام رهبری می رسانند.

وی با تبریک میلاد پیامبر اظهار داشت: سراسر زندگی پربرکت پیامبر مکرم اسلام (ص) عبودیت بود و تمام کمالات یک انسان کامل در وجود ایشان قرار داشت.

حجت الاسلام امینی یادآور شد: در دنیای پر التهاب امروز نیز پیغمبر اسلام منشا وحدت است و در اربعین برادران زیادی از اهل سنت در کنار شیعیان به زائران سید الشهدا(ع) خدمت رسانی می کردند.

وی با بیان اینکه شما مردم فهیم و مهمان نواز مهران با پذیرایی بی بدیل از زائران نظام را سرافراز کردید، اضافه کرد: مهران یک شهر مرزی  بین المللی است باید بسترهای آن جهانی شود و با وجود تلاش های زیاد راه زیاد تا استاندارد های جهانی داریم.

 وی تاکید کرد: مهران با وجود اینکه در طول سال پذیرای تعداد زیادی از زائران است و ۶۰ درصد از زائران عتبات عالیات و حرم امام رضا (ع) از مهران عبور می کنند باید زیرساخت ها در زمینه فرهنگی افزایش یابد و منطقه ویژه فرهنگی کشور در مهران ایجاد شود و در سطح کلان هم با ایجاد مجمع جهانی اربعین منویات رهبری به منصه ظهور برسد.

به گزارش ایرنا، جشن میلاد خجسته پیامبر مکرم اسلام و امام جعفر صادق (ع) به همت سازمان تبلیغات اسلامی کشور با حضور هنرمندان و مداحان برجسته کشور در محل امام زاده سید حسن (ع) برگزار شد.

مولودی خوانی، اجرای موسیقی و برنامه های شاد فرهنگی از دیگر برنامه های این جشن بود.

سازمان تبلیغات اسلامی کشور طی روزهای سه و چهارشنبه هفته جاری اقدام به توزیع بسته های معنوی شامل لوح تقدیر و تکه ای از فرش متبرک حرم رضوی بین خانواده های مهران کرد.

اربعین امسال بیش از چهار میلیون نفر زائر از مرز مهران عبور کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =