۲۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۹
کد خبرنگار: 851
کد خبر: 83555354
۰ نفر

برچسب‌ها

شفافیت مالی در راس امور خانه مطبوعات گیلان است

رشت - ایرنا - مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان در پی شائبه ها و حاشیه های ایجاد شده از سوی یک سایت خبری در فضای مجازی در اطلاعیه ای اعلام کرد: شفافیت مالی در راس امور این موسسه است.

کریم خورسندی در اطلاعیه یادشده که نسخه ای از آن شامگاه پنجشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آورده است: موضوعی که سایت یاد شده آن را بدون مدرک و استناد مورد کالبد شکافی قرار داده، به مشکل گرانی کاغذ و هزینه های چاپ و نشر رسانه های مکتوب در سال گذشته (که خوشبختانه سایت ها به دلیل ماهیت کاریشان از چنین هزینه های سرسام آوری معاف هستند.) بر می گردد که مدیران روزنامه های استان با مراجعه به سازمان برنامه و بودجه و رایزنی های متعدد خواستار کمک مالی شدند.
 وی اظهار داشت: درخواست یادشده مورد موافقت قرار گرفت و حدود ۲۳۰میلون تومان برای کمک به روزنامه ها تخصیص یافت ولی امکان پرداخت این رقم بطور مستقیم به روزنامه ها وجود نداشت و باید از طریق ارشاد اسلامی این کار انجام می شد.
خورسندی اضافه کرد: براین اساس مدیران روزنامه ها طی جلسه ای با مدیر کل ارشاد گیلان  خواستار حل این مشکل شدند و مدیرکل فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی گیلان به شرط اینکه این رقم بین همه رسانه های مکتوب توزیع شود با این موضوع موافقت کرد؛ ایشان اعتقاد داشت که به جز روزنامه ها سایر نشریات مکتوب استان هم دچار مشکلات مالی هستند و باید در این فرصت به همه آنها کمک شود.
مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان ادامه داد: بر این اساس این مبلغ برای پرداخت به مطبوعات طی تفاهم نامه ای در آخرین روزهای سال۹۷ به حساب خانه مطبوعات واریز شد تا عملیاتی شود.
  خورسندی اظهار داشت: روی همین اصل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان که ناظر بر رفتار و کارکرد های رسانه ای است به وسیله کارشناسان خبره خود و همراهی خانه مطبوعات طبق فرمول معاونت مطبوعاتی و ملاک عمل قرار دادن پارامترهایی از قبیل میزان چاپ ، ضریب کیفی،اعلام وصول از طریق سامانه و... اقدام به تخصیص رقم هایی برای نشریات کرد و از همین مبلغ نیز با توافق خانه مطبوعات و ارشاد اسلامی گیلان  به دوتن از فعالان معروف رسانه ای گیلان (که در شرایط نامساعد جسمی و بستر بیماری قرار دارند و خانه نشین شده اند) هرکدام مبلغ ۱۰ میلیون تومان اختصاص یافت که همه مبالغ از طریق سیستم بانکی به شماره حساب آنها واریز شد.
خورسندی یادآور شد: البته کار به همین جا خاتمه نیافت و تلاش برای دریافت مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان برای مساعدت به همه رسانه های مکتوب و مجازی در روز خبرنگار امسال مجددا استارت خورد و در مراسم تجلیل از خبرنگاران دکتر نوبخت که در سازمان برنامه و بودجه بر پا بود، نامه کمک به رسانه ها به ایشان تقدیم شد که با نظر مساعد دکتر نوبخت این مبلغ نیز به زودی دریافت و به جامعه رسانه ای استان پرداخت خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: از رسانه های استان به خصوص سایت ها انتظار سعه صدر بیشتری می رود و آنها باید به دور از حاشیه سازی به بیان واقعیت ها بپردازند و اطمینان داشته باشند که برای خانه مطبوعات شفافیت مالی در راس امور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =