استاندار: آذربایجان‌غربی نیازمند توجه ویژه دولت برای توسعه زیرساختی است

ارومیه– ایرنا– استاندار آذربایجان‌غربی گفت: این استان نیازمند توجه ویژه دولت برای توسعه زیرساختی است و باید امکانات زیربنایی در حوزه‌های راه، حمل‌ونقل، بهداشت و آموزش در این استان بیش از پیش ایجاد شود.

محمدمهدی شهریاری شامگاه پنج‌شنبه در آیین افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه که با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس‌جمهوری و مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، افزود: آذربایجان‌غربی زخم عقب‌ماندگی در حوزه‌هایی نظیر زیرساخت‌های آموزشی، ریلی و سرانه پایین درآمدی را با خود به همراه دارد و باید برای التیام این زخم‌ها تلاش بسیار بیشتری صورت گیرد.
وی اضافه کرد: این استان همچنان نیازمند توجه ویژه دولت است و علاوه بر موارد زیرساختی، وجود مشکلات در شهرک‌های صنعتی و همچنین شکاف شاخص‌های توسعه‌یافتگی با متوسط کشوری نیز باید با برنامه‌ریزی مناسب رفع شود.
وی آذربایجان‌غربی را استانی شاخص در کاهش نرخ بیکاری، کاهش تورم، رشد صادرات، بهبود فضای کسب و کار عنوان کرد و ادامه داد: در ماه‌های اخیر در همه این موارد، استان برتر کشور بوده‌ایم که امیدواریم با نگاه مثبت دولت به استان این روند ادامه یابد.
استاندار آذربایجان‌غربی اضافه کرد: این موفقیت‌ها با وحدت و همراهی مردم و توجه ویژه دولت محقق شده است.
شهریاری اظهار داشت: امروز دولت با سرمایه‌گذاری تاریخی زمینه احیای دریاچه ارومیه و بهبود شاخص‌های زیربنایی توسعه را در استان رقم زده که امیدواریم این نگاه مثبت همچنان استمرار داشته باشد.
وی با بیان اینکه تیم فوتبال ۹۰ ارومیه در سال‌های اخیر جان تازه‌ای به خود گرفته است، گفت: علاوه بر رشته‌های فوتبال و والیبال که سرمایه‌گذاری زیادی در روی آنها داشته‌ایم رشته‌های قایقرانی، وزنه‌برداری، کوهنوردی، کبدی، فوتسال و شمشیربازی استان نیز در مسابفات مختلف درخشیده‌اند که نتیجه نگاه ویژه به این بخش بوده‌است.
ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه که کار احداث آن از سال ۱۳۸۳ آغاز شده، در این آیین و با حضور «اسحاق جهانگیری» به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =