گردهمایی آموزشی ،انگیزشی اشتغال، فرصت‌ها و چالش‌ها در یزد برگزار شد

یزد- ایرنا -گردهمایی آموزشی و انگیزشی اشتغال، فرصت‌ها و چالش‌ها با محور صفر تا ۱۰۰ کارآفرینی روز پنجشنبه با حضور تعدادی از کارآفرینان برتر و جمعی از دانشجویان و استادان دانشگاه علم و هنر یزد در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

معاون آموزشی دانشگاه علم و هنر یزد در حاشیه این مراسم به ایرنا گفت: با توجه به اینکه این مرکز آموزش عالی در مسیر توسعه کارآفرینی گام بر می دارد و دانشجویان باید به این سمت حرکت کنند تا در زمینه اشتغال بتوانند گام های مهمی را بردارند، اقدام به ارائه شیوه‌های مهارتی در این زمینه کردیم.

محسن برزگری افزود: دانشجویان باید بتوانند در راستای اقتصاد کشور گام های خوبی را بردارند و بتوانند کارآفرینان خوبی هم برای کشور باشند.

وی هدف از برگزاری این گردهمایی را ایجاد اهداف انگیزشی بلند مدت برای دانشجویان دانست و خاطرنشان کرد: دانشجویان باید پس از فارغ التحصیلی به اهداف بلند مدت خود فکر کنند و با انجام کار گروهی به اهداف مورد نظر نزدیکتر شوند.

در ادامه نشست یادشده یک کارآفرین برتر با اشاره به اینکه باید شیوه ها و راه حل هایی که کارآفرینان در پیش گرفته اند و به اهدافشان رسیده اند را باید مطالعه کرد، افزود: این همایش در دانشگاه آغاز شد، برای ادامه در این مرحله کفایت نمی کند و باید دانشجویان برای ادامه مسیر از شکست نترسند و راه مورد نظر را ادامه بدهند.

امیرحسین رضایی نژاد با اشاره به نقش مهارت های نرم و ارتباطی در راه اندازی کسب و کار اظهار کرد: اگر می خواهید کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید، باید مهارت‌های خاصی که زیربنای مهارت های ارتباطی هستند را یاد بگیرید وقتی مسئول توسعه‌ کسب و کار هستید یا از شما انتظار می رود کارها را به پیش ببرید، توسعه‌ مهارت‌های کارآفرینی اهمیت پیدا می کند.

در ادامه همچنین دیگر کارآفرین برتر با اشاره به اینکه هوش عاطفی برای کار نیاز ضروری است، گفت: برای ایجاد یک کسب و کار موفق باید از هوش عاطفی بالایی برخوردار

بود و بتوانبم از آن در اجتماع استفاده کنیم تا به پیشرفت های خوبی در این زمینه نائل شویم.

محمد مهدی فنایی خاطرنشان کرد: توقعات را باید در زمینه کارآفرینی کم کرد و هر مشکلی را یک معضل ندانیم چرا که در پشت هر مشکل،عزت و افتخاری نهفته است.

وی با اشاره به اینکه در راه کسب و کار و کارآفرینی اگر مشکلی پیش آمد باید آن را زمینه ای برای موفقیت بدانیم، خاطرنشان کرد: دانشگاه ها باید به سمت کارآفرینی بروند و  ارتباط گسترده ای بین دانشگاه و صنعت را برای توسعه این اهداف ایجاد کرد.

وی در ادامه با بیان رمز موفقیت خود اضافه کرد: مشکلاتی که در زمان کودکی داشت موجب شد تا تصمیم بگیرد در راستای هدفش در رشته برق تحصیل کند و هدف گذاری خود را در این راستا انجام بدهد و امروز شادمان است که توانست اهداف خود را در زندگی شناسایی و به آنها برسد و این از شناخت اهداف در دوران نوجوانی زنذگی وی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =