۲۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۲
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83555216
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه سرد و بارشی مهمان گیلان شد

رشت - ایرنا - سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ سامانه بارشی و سرد از  امروز  (بویژه عصر و شب) و فعالیت تناوبی آن تا اواسط هفته آینده در منطقه است.

مازیار غلامی عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق نقشه های هواشناسی به تدریج بارندگی و وزش باد ، مه آلود بودن هوا ، روند کاهش دما ، بارش برف در ارتفاعات و رعد و برق تا اواسط هفته آینده پیش بینی می شود.

وی  اظهار کرد: براین اساس آسمان استان  برای روز جمعه ابری و مه آلود ، کاهش نسبی دما، بارندگی و وزش باد ( بعضی نقاط شدید یا خیلی شدید) ، احتمال رعد و برق  و ارتفاعات بارش برف و شنبه ابری و مه آلود ، کاهش نسبی دما ، بارندگی و وزش باد ( گاهی شدید یا خیلی شدید) ، احتمال رعد و برق و ارتفاعات بارش برف  پیش بینی می شود.

وی گفت:  طی شبانه روز گذشته بیشینه و کمینه دما به ترتیب برای لاهیجان با ۲۱ درجه سلسیوس و دیلمان یک درجه سلسیوس ثبت شده است.

غلامی تصریح کرد: برای شهر رشت نیز بیشینه و کمینه دما طی شبانه روز گذشته ۲۱ و ۱۱ درجه سلسیوس بوده است.

وی اظهار کرد: دما به طور متوسط بین هشت تا ۱۶ درجه سلسیوس در استان کاهش خواهد یافت

غلامی آبگرفتگی ، بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها  و احتمال رانش و لغزش را در زمان فعالیت این سیستم بارشی محتمل دانست و از همه هموطنان خواست تا از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها بپرهیزند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =