امضای توافقنامه اقتصادی به ارزش ۲۰ میلیارد دلار میان قاهره و ابوظبی

تهران - ایرنا - همزمان با سفر «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر به امارات و دیدار وی با «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی، دو کشور امروز (پنجشنبه) توافقنامه اقتصادی به ارزش ۲۰ میلیارد دلار با یکدیگر امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دفتر ریاست جمهوری مصر با صدور بیانیه ای اعلام کرده که قرار است قاهره و ابوظبی در حوزه های انرژی، مواد غذایی، خدمات لجستیکی و توسعه زیرساخت ها با یکدیگر سرمایه گذاری مشترک داشته باشند.

در این بیانیه آمده است که مصر همپیمان قدیمی امارات استو ابوظبی تاکنون میلیاردها دلار کمک مالی به قاهره کرده است.

در همین حال ولیعهد ابوظبی در صفحه توئیتر خود نوشت: با رئیس جمهوری مصر صندوق سرمایه گذاری مشترک به ارزش ۲۰ میلیارد دلار را برای راه اندازی پروژه های راهبردی در زمینه های مختلف اقتصادی و اجتماعی راه اندازی کردیم.

وی افزود: در این دیدار راه های گسترش روابط دوجانبه و همچنین همکاری های مشترک درخصوص تحولات منطقه ای و جهانی را مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

وزیر اقتصاد امارات هم در حاشیه دیدار رئیس جمهوری مصر از ابوظبی خاطرنشان کرد که کشورش تاکنون به ارزش ۶.۵ میلیارد دلار در مصر سرمایه گذاری کرده و از این منظر اولین کشور سرمایه گذار در مصر به حساب می آید.

وزیر اقتصاد امارات همچنین افزود: حجم مبادلات تجاری غیرنفتی میان ابوظبی و قاهره در ۵ سال گذشته، ۲۴.۵ میلیارد دلار بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =