ظرفیت قطار حومه‌ای تهران به جنوب‌ شرق افزایش می‌یابد

تهران- وزیر راه و شهرسازی گفت: با اجرای خط سوم و چهارم قطار حومه‌ای تهران- ورامین- گرمسار، ظرفیت این مسیر تا یک و نیم میلیون نفر در سال افزایش می‌یابد.

محمد اسلامی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پروژه‌های راه سازی شهرستان‌های ورامین، قرچک و پیشوا در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های در دست اقدام در شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران، افزایش ظرفیت خطوط ریلی در سه شهرستان ورامین، قرچک و پیشوا است که این مهم با اعتبارات اختصاص یافته توسط سازمان برنامه و بودجه، سرعت بیشتری گرفته است.
وی افزود: جابجایی مسافران با استفاده از خطوط ریلی از مهمترین برنامه های دولت است و تلاش می‌شود با اجرای خطوط سوم و چهارم قطار حومه‌ای، ظرفیت جابجایی مسافران به یک و نیم میلیون نفر در سال افزایش یابد.
وی گفت: بخشی از اجرای خطوط سوم و چهارم قطار حومه‌ای در حوزه شهرستان ورامین در حال اجرا است و تلاش می‌شود که هر چه سریعتر این پروژه تا گرمسار تکمیل شود.
اسلامی با اشاره به لزوم اجرای تقاطع‌های غیر هم‌سطح با راه آهن گفت: به منظور اجرای این پروژه مقرر شده تا مشاورینی از سوی شهرداری و راه‌آهن به صورت مشترک پروژای منطقی را تعریف کنند تا این پروژه علاوه بر رفع مشکلات شهری، امکان اجرای پروژه‌های روگذر و زیرگذر را فراهم کند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای طرح‌های راه‌سازی در شهرستان ورامین گفت: محور ورامین به آبباریک به دلیل اتصال به محور قم گرمسار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و لازم است تا با همکاری دستگاه‌های استانی، عملیات نصب نیوجرسی (بلوک‌های سیمانی) به منظور افزایش ایمنی راه در دستور کار قرار گیرد.
وی همچنین از اختصاص یک هزار تن قیر به تکمیل پروژه تعریض محور ورامین به جوادآباد خبر داد.
شهرستان‌های ورامین، قرچک و پیشوا با بیش از ۷۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =