کمک‌های سازمان حج و زیارت کشور در روستاهای زلزله زده آذربایجان‌شرقی توزیع شد 

تبریز ‌- ‌ایرنا- ‌مدیر حج و زیارت آذربایجان‎شرقی گفت: کمک‎های سازمان حج و زیارت کشور به ارزش ٢ میلیارد ریال در روستاهای زلزله زده استان ‌توزیع شد.

امیر روحی ملکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پیرو دستور علی رضا رشیدیان معاون وزیر ارشاد و رییس سازمان حج و زیارت کشور امروز کمک های غیر نقدی جمع آوری شده سازمان، دفاتر حج و زیارت استان‌ها و کارگزاران امور زیارتی در روستاهای ورنکش، ‌ورزقان، ‌ترک و هلمسی بین زلزله زدگان استان توزیع شد.

وی افزود: این اقلام شامل، ۱۰ هزار قوطی کنسرو تن ماهی، ۲ هزار تخته پتو، ۱۰۰ شعله بخاری برقی، ۳۰۰ بسته نان، ۴۰۰ بسته آب معدنی، ۵۰۰ کیلو خرما ‌و ۳۰۰ بسته اقلام بهداشتی است.

‌روحی ادامه داد: به رغم اینکه وظایف ذاتی سازمانی اعزام زایران به عتبات و حج می باشد اما احساس مسوولیت و نوع دوستی همکاران این سازمان را بر آن داشت مثل سایر اقشار جامعه جزو قطره ای از دریای بی کران عاطفه مردم شوند تا باری از مشکلات زلزله زدگان کاهش یابد.

 به گزارش ایرنا، مقارن ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه بامداد جمعه ۱۷ آبان ماه زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۹ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شهرستان های میانه و سراب در آذربایجان شرقی را لرزاند.

بر اثر وقوع این زمین لرزه ۵۸۴ نفر مصدوم شدند که از این تعداد ۶۶ نفر به علت ماندن زیر آوار و ۵۱۸ نفر به علت ترس و اضطراب به مراکز درمانی مراجعه کردند و تعداد پنج نفر در روستای ورنکش شهرستان میانه جان خود را از دست دادند.

در حدود پنج هزار واحد مسکونی هم بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب دیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =