مناقصه ۴۲ میلیارد تومان طرح پل‎سازی مناطق سیلزده لرستان برگزار شد

خرم‎آباد - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‎ای لرستان گفت: مناقصه ۴۲ میلیارد تومان طرح برای بازسازی پل‎های سیلزده استان برگزار و پیمانکار طرح مشخص شده است.

به گزارش ایرنا عباس شرفی روز پنجشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان افزود:‌در مجموع ۲۰۶ پل بزرگ و ابنیه کوچک بر اثر سیل فروردین ماه لرستان تخریب شد و ۴۵۸ پل نیز خسارت دید.

وی اظهار داشت:‌ پس از برگزاری مناقصه؛ کار بازسازی و احداث پل ها مهرماه امسال آغاز شده اما امکان دارد در صورت بارش های شدید  سیل آیا بخشی از پل های موقت نیز دوباره تخریب شوند و دست کم چهار ماه برای تعمیر اصولی این سازه ها زمان نیاز است.

وی ادامه داد: ۱۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات جبران خسارت سیل برای روکش و بهسازی آسفالت راهها تخصیص یافته و چنانچه شرایط جوی فراهم باشد این طرح ها با سرعت اجرا و تکمیل می شود.

شرفی با اشاره به اتمام طرح روشنایی جاده ۱۰۰ کیلومتری خرم آباد - بروجرد تصریح کرد:‌ با توجه به فرارسیدن فصل بارش ها؛۳۷۱ نیروی راهداری استان در ۳۰ راهدارخانه فعال  و با کمک ۲۲۹ دستگاه انواع ماشین آلات سبک و سنگین؛ در جاده های استان حضور دارند.

وی با بیان اینکه ۱۶ گردنه برفگیر جاده های اصلی در لرستان شناسایی شده اضافه کرد: پنج هزار و ۷۵۵ تن نمک برای یخ زدایی جاده ها ذخیره شده در حالیکه کل نیاز استان ۲۰ هزار تن است.

لرستان حدود هشت هزار کیلومتر راه دارد که از این رقم ۶ هزار و ۸۰۰ کیلومتر برفگیر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =