سند راهبردی توسعه گردشگری روستایی کشور در دست تدوین است

سمنان- ایرنا- معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به سوق سفرها به سمت گردش‌های تخصصی، گفت: سند راهبردی توسعه گردشگری روستایی در دست تدوین است و در اجلاس بین‌المللی گردشگری روستایی ارایه می‌شود.

ولی‌الله تیموری عصر پنجشنبه در حاشیه ششمین جشنواره ملی اقوام و عشایر ایرانی به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت در نشست با فعالان گردشگری شهرستان گرمسار، افزود: ٩٨ درصد سفرهای داخلی ایران به سمت شهرهای کوچک و روستاها است. 

وی اظهارداشت: گردشگری روستایی و طبیعت گردی شعار گردشگری دنیا است و ایران آمادگی خود را برای میزبانی اجلاس گردشگری روستایی اعلام کرد.

وی، تدوین سند راهبردی توسعه گردشگری روستایی کشور را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: اکنون، گردشگری روستایی مقصد اصلی تورهای داخلی در ایران است. 

معاون وزیر میراث فرهنگی ادامه داد: مردم ایران اهل سفر و هزینه در این بخش هستند و باید به ظرفیت گردشگری داخلی توجه جدی شود.

تیموری، ساماندهی و توزیع سفر داخلی را اولویت حوزه گردشگری کشور برشمرد و ابراز داشت: امروزه، گردشگری به عنوان ابزاری برای توزیع عادلانه ثروت محسوب می‌شود.

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی به ضرورت مشارکت جوامع محلی برای توسعه گردشگری روستایی تاکید و خاطرنشان کرد: رتبه‌بندی شهرها از منظر گردشگران و مردم محلی با مشارکت دانشگاه تربیت مدرس در دست اجرا است و این رتبه‌ها به زودی اعلام می‌شود.

تیموری به منظور حضور در ششمین جشنواره ملی اقوام و عشایر ایرانی به گرمسار در استان سمنان سفر کرد.

ششمین جشنواره اقوام و عشایر ایرانی مصادف با شب ولادت حضرت محمد(ص) و به عنوان گرامیداشت هفته وحدت با حضور ۱۲ قوم ایرانی در قالب ۳۰ تیم در بخش های مختلف آیینی، عشایری و بازی های بومی و محلی در گرمسار در حال برگزاری است.

عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران، غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استان سمنان در ششمین دوره جشنواره ملی اقوام و عشایر ایرانی شهرستان گرمسار حضور دارند.

گرمسار غربی‌ترین شهرستان‌ استان سمنان تا مرکز استان ۱۱۰ کیلومتر و تا تهران ۹۵ کیلومتر فاصله دارد. 

اخبار مرتبط