اعتماد به خدا راهگشای مشکلات است

قم - ایرنا - آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت:‌اصل مهمی که هرگز نباید آن را فراموش کرد «اعتماد به خداست»، او هرگز ما را تنها نمی گذارد درنتیجه اگر عالمانه و عاقلانه به وظایف خود عمل کنیم هرگز جا برای یأس و ناامیدی نیست.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی این مرجع تقلید، وی دردیدار سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین،‌ بیانکرد:‌ حضرت امیر(ع)‌ درنامه‌ای خطاب به مردم مصراشتند خواب سیاسی، فرهنگی،  اجتماعی و اقتصادی باید درچشم شما درحد مزمزه باشد، هرگز نگذارید خواب از محدوده چشم شما فراتر برود و وارد محدوده هوشیاریتان شود؛ چون دشمن شما نمی‌خوابد و همیشه بیدار است، لحظه ای غفلت، پیامدهای تلخی به همراه خواهد داشت در نتیجه باید همواره در صحنه بود و این معنای بسیجی بودن است.

وی بیان کرد: پس ما نیز دو وظیفه داریم؛ یک وظیفه محلی و منطقه‌ای که مربوط به ارتباط ما با یکدیگر و موحدان است و یک وظیفه بین المللی و جهانی که مربوط به ارتباط ما با همه بشر است، برای این منظور وظیفه ما این است که جهانی فکر کنیم و جهانی عمل کنیم، اما اینگونه نیست که دشمن، ما را به حال خود بگذارد و تحملمان کند، نشانه آن همین جنگ هشت ساله دفاع مقدس است که در حقیقت جنگ جهانی بود چرا که کشوری در دنیا نبود که علیه ما کاری نکند و تنها خدا بود که به این مردم، قدرت و غیرت دارد تا مقابل جهان بایستند و مقاومت کنند.

وی ادامه داد: منتظر حقیقی حضرت حجت(عج) کسی است که دیگر مکاتب جهان را بررسی کند و آنها را در برابر میزان الهی ارزیابی نماید و و آن را به جهانیان معرفی کند؛ در واقع، جهان را بشناسد، جهانی فکر کند و جهانی حرف بزند و حرف خود را قیّم بر دیگر سخنان معرفی نماید.

این مرجع تقلید گفت: همه مردم بسیجی هستند! چرا که باید همواره در صحنه باشند؛ داشتن رهبرخوب نیمی از قضیه است، رهبر ولو حضرت علی ابن ابیطالب (ع)باشد، مادامی که مردم در صحنه نباشند، شکست قطعی است.

وی ادامه داد: در حالی که ما دهه کرامت و ولایت و امثالهم داشتیم، برخی دهه غارت و چپاول در کشور به راه انداختند، با این تفاوت که دهه‌های ما ده روزه است اما دهه آنها ده سال طول کشید؛ لذا بیان حضرت امیرعلیه السلام این است که وقتی شما می‌خواهید یک نظام را اداره کنید هم نسبت به اعمال خود و اتفاقاتی که در داخل کشور رخ می دهد درصحنه باشید و هم نسبت به عملکرد دشمن هوشیار باشید و فعالیت‌های آنها را هم مرتباً رصد کنید که این کار یک برنامه ریزی و تقسیم کار دقیق می‌طلبد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، در جریان سفر یک‌روزه به قم با شماری از مراجع تقلید و علمای برجسته حوزه علمیه قم دیدار و گفت‌وگو کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =