مدیرعامل سازمان اقتصادی آستان قدس: ایران باید بازار اوراسیا را غنیمت بداند

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی گفت: با پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا، بازار مناسبی برای تولیدات کشور ایجاد شده که باید به عنوان یک فرصت مهم مورد توجه باشد.

سیدرضا فاطمی‌امین، پنجشنبه در نشست با استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: پیوستن به اتحادیه اقتصادی اوراسیا فرصت خوبی است تا از تعرفه های ۴۰۰ تا ۵۰۰ قلم کالا بهره مند شویم.

وی افزود: رقیب ایران در بازارهای بین الملل، آذربایجان و ترکیه هستند که این کشورها، عضو اتحادیه اوراسیا نیستند و این، فرصت مناسبی برای ما است.

مدیرعامل سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی در بخش دیگر سخنان خود گفت: رویکرد ما این است که به جای تصدی گری و سرمایه گذاری، کمک کنیم تا زیرساخت ها ایجاد شود و کسب و کار رونق گیرد.

وی با بیان اینکه آستان قدس سرمایه گذار خوبی نیست، افزود: البته این توان در این آستان وجود دارد که زنجیره ها را به هم متصل کند.

فاطمی‌امین درباره تعیین تکلیف پروژه سیمان سمنگان در شهرستان مانه و سملقان نیز اظهار داشت: این پروژه با تغییر کاربری به فرآوری گیاهان دارویی تبدیل شده،  که اجرای آن از دغدغه های ما است و پیگیری ها در این باره انجام می شود.

مدیرعامل سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی همچنین گفت: تعیین تکلیف آزادسازی زمین آستان قدس در مسیر اجرای خط ریلی جوین - اسفراین هم انجام خواهد شد تا اجرای این پروژه سرعت گیرد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =