مساله فلسطین همچنان برای امت اسلامی زنده و پویاست

تهران- ایرنا- عضو دفتر سیاسی جنبش حماس با اشاره به حمایت امت‌های مسلمان از مبارزه مردم فلسطین گفت: شرکت‌کنندگان کنفرانس وحدت اسلامی از نقاط مختلف سرزمین اسلامی امروز به منظور حمایت از درد بزرگ خود که مساله فلسطین است دور هم جمع شده‌اند که نشان می‌دهد امت اسلامی همچنان پویا و زنده است.

«اسامه حمدان» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس و مسوول روابط بین الملل این جنبش روز پنجشنبه در حاشیه کنفرانس وحدت اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: برگزاری چنین کنفرانس هایی منجر به شکست معامله قرن خواهد شد.

مسئول روابط بین‌الملل جنبش حماس ادامه داد: سال‌ها به ملت فلسطین گفته شد شما منزوی هستید، شما تنها مبارزه می‌کنید و هیچکس شما را تایید و قبول ندارد اما ما اول به کمک خدا و سپس امت اسلامی پیروز خواهیم شد.

حمدان گفت: امروز امت اسلامی با تمام اقشار در این کنفرانس شرکت کرده است و همه از مسئله فلسطین حمایت می‌کنند بنابراین این ادعاهای واهی و بی‌اساس مبنی بر این که فلسطینی‌ها در انزوا هستند و هیچکس حامی آنها نیست برملا می شود.

وی ادامه داد: شرکت‌کنندگان از نقاط مختلف سرزمین اسلامی هستند و همه آنها مسائل و قضایای مختلف خود را دارند اما امروز به منظور حمایت از درد بزرگ خود که مساله فلسطین است دور هم جمع شده اند و این نشان می دهد که امت اسلامی همچنان پویا و زنده است و چنین امتی به امید خدا پیروز خواهد شد.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در پاسخ به سوالی در رابطه با تجاوز های اخیر رژیم صهیونیستی و پاسخ‌های  مقاومت و فلسطین گفت: ۷۰ سال است که وضعیت همین بوده و رژیم صهیونیستی در حال تجاوز به فلسطین است اما در این هفتاد سال رژیم صهیونیستی و تمام حامیان آن با شکست های زیادی مواجه شدند و جنایت اخیر آنها در مسئله ترور ابوالعطا منجر به بی‌اعتمادی و ناامیدی ما از امت اسلامی نخواهد شد.

وی گفت: مقاومت در پاسخ به این جنایت دو پیام مهم فرستاد پیام اول این است که این مسیر فداکاری است و ما آماده آن هستیم و به راه خود ادامه خواهیم داد تا پیروز شویم. پیام دوم هم این بود که ما به دشمنان اجازه نخواهیم داد که دستاوردهایمان را نادیده بگیرد.

حمدان ادامه داد: ما معادله‌ بازدارندگی را محقق کردیم که باعث شود دشمن دیگر جرات تجاوز به ما نداشته باشد. صدای دشمن بعد از پاسخ ما بلند شد و از  طرف های مختلف سیاسی خواهان توقف حملات ما شد و تمام شروط ما را قبول کرد.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس با تاکید بر اینکه ما به راه خود ادامه خواهیم داد، گفت: به زودی پیروزی‌هایی را محقق خواهیم کرد چرا که اعتماد ما اول به خداوند و سپس به امت اسلامی است. ما اگر معادله رژیم صهیونیستی را از زمان تأسیس بررسی کنیم خواهیم دید که آنها از اول در حال شکست هستند و هیچ دستاوردی محقق نکردند.

وی افزود: مهم ترین شکست های آنها در سال ۲۰۰۶ و سپس ۲۰۰۸ و بعد از آن در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ است و اکنون منتظر هستیم با شکست دیگری نیز مواجه شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =