قانون واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی باید بازنگری شود

مهاباد- ایرنا- نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون ماده ۸۸ واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی، هیات‌های ورزشی را با مشکلاتی مواجه کرده که نیازمند بازنگری دوباره است.

جلال محمودزاده روز پنجشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از فاز نخست ورزشگاه آزادی مهاباد که با حضور «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان برگزار شد اظهار داشت: در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری اماکن ورزشی دولتی به بخش خصوصی و آیین نامه ماده ۸۸ اماکن ورزشی، ادارات کل ورزش و جوانان در برخی استان‌ها اقدام به واگذاری سالن های ورزشی به بخش خصوصی، از طریق مزایده کردند.

وی افزود: اجرای این قانون موجب محروم‌سازی هیات‌های ورزشی شده است و باید ضمن بازنگری دوباره، این قانون تنها در مناطقی که اماکن مازاد ورزشی بر نیاز و بیشتر از سرانه ورزشی دارند، اجرا شود.

وی با اشاره به مشکلات مالی هیات‌های ورزشی بویژه در استان‌های کمتر توسعه یافته اضافه کرد: هم‌اکنون بسیاری از هیات‌های ورزشی به دلیل مشکلات مالی و کمبود امکانات و تجهیزات نیازمند حمایت و توجه بیشتر بخش دولتی هستند.

محمودزاده در خصوص احداث اماکن ورزشی در مهاباد اظهار داشت: در چند سال اخیر بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال پروژه ورزشی در این شهرستان آغاز شده و که تجهیز و بازسازی ورزشگاه آزادی مهاباد و ارتقای آن به هفت هزار نفر و ورزشگاه پنج هزار نفری شهر گوک‌تپه از جمله این طرح‌ها است.

وی افزود: فاز نخست ورزشگاه آزادی مهاباد شامل بهسازی ۲۵ هزار متر مربع از فضای این ورزشگاه، نصب ۱۰ هزار و ۳۵۰ متر مربع چمن مصنوعی و نصب پنج هزار صندلی است که در مجموع ۲۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

وی اظهار داشت: در فاز دوم نیز نصب دکل‌های نوری با ۶۰۰ بلوکس روشنایی، پیست تارتان، خوابگاه و احداث ضلع شرقی این ورزشگاه پیش‌بینی شده که برای این منظور نیز ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: مجوز احداث ورزشگاه پنج هزار نفری «گوک‌تپه» در مجلس هشتم اخذ و  عملیات احداث آن شروع شد اما به دلیل مشکلاتی روند احداث آن متوقف و احداث این ورزشگاه دوباره در سال ۱۳۹۰ شروع شد و هم اکنون با هزینه بیش از ۶۰ میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی نیز گفت: دولت تدبیر و امید نگاهی عادلانه به توزیع امکانات ورزشی و توجه خاصی به زیرساخت‌های ورزشی در مناطق مختلف کشور دارد.

عبدالله چمن‌گلی افزود: نگاه عادلانه به توزیع امکانات و تجهیزات ورزشی باعث می‌شود، ورزشکاران مناطق کمتر توسعه‌یافته نیز فرصت حضور در رقابت‌ها ورزشی را پیدا کنند که همین امر باعث شکوفایی ورزش می‌شود.

فرماندار مهاباد هم گفت: ورزشکاران این شهرستان حضور موفقی در رقابت‌های ورزشی دارند و اگر تیمی از استان در مسابقات کشوری عنوان برتری را کسب می‌کند، یک یا چند نفر از ورزشکاران مهابادی نیز همراه تیم استان حضور دارند.

ایرج شجاعی افزود: مهاباد به تعبیر رهبر معظم انقلاب شهر انسان‌های هوشمند و جوانان با استعداد است و این امر در عرصه‌های ورزشی نیز صدق می‌کند و ورزشکاران این شهرستان حضور موفقی در میادین ورزشی دارند.

چهار طرح ورزشی با ۳۵۰ میلیارد ریال هزینه روز پنجشنبه همزمان با سفر «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان به مهاباد در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

این طرح‌های ورزشی شامل بهره‌برداری از فاز نخست بازسازی و تجهیز ورزشگاه آزادی مهاباد، افتتاح ورزشگاه پنج هزار نفری شهر «گوگ‌تپه»، بهره‌برداری از یک باب سالن ورزشی چندمنظوره (قاضی) و یک زمین چمن مصنوعی سرپوشیده (برادران پیروت‌پور) بود.

وزیر ورزش و جوانان همزمان با سفر «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس‌جمهوری به آذربایجان‌غربی به مهاباد سفر کرده است؛ در این سفر ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه با بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =