تغییرات جوی به اسناد کتابخانه ملی ایران آسیبی نرسانده است

تهران- ایرنا- روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با صدور اطلاعیه‌ای در واکنش به شایعه آبگرفتگی اسناد اعلام کرد: تغییرات جوی اخیر هیچ آسیبی به اسناد این مرز و بوم نرسانده است.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، متن اطلاعیه به این شرح است:
با سپاس فراوان از دغدغه‌های خبرنگاران و شهروندان گرامی نسبت به حفظ میراث و اسناد کشور، سازمان اسناد و کتابخانه ملی به اطلاع می‌رساند که خوشبختانه تغییرات جوی اخیر، هیچ آسیبی به اسناد این مرز و بوم نرسانده است. از سوی دیگر ساختمان آرشیو با تکمیل ظرفیت مخازن روبه رو شده است، از این رو به لحاظ افزایش ظرفیت مخازن فعلی از طریق نصب قفسه‌های ریلی، سازمان اقدام به انتقال موقت اسناد پیش آرشیوی به یکی از مخازن ساختمان کتابخانه ملی کرده است تا این اسناد را پس از نصب قفسه‌های ریلی به جای خود بازگرداند.
در فرایند این جابه‌جایی خبرنگارانی از رسانه‌های کشور در جریان انتقال موقت اسناد قرار گرفتند و به پاس شفافیت و به لحاظ پاسخ گفتن به دغدغه شایسته اهالی فرهنگ، سازمان اسناد و کتابخانه ملی روز شنبه ۲۵ آذر ماه علاوه بر کنفرانس خبری، بازدید از محل را در برنامه قرار خواهد داد.
حفظ و صیانت از اسناد ملی در این دوره بیش از هر زمان دیگر مورد تاکید قرار گرفته تا جایی که برای اولین بار ساختمان آرشیو مجهز به سیستم اطفای حریق خودکار طبق آخرین فناوری‌های روز دنیا شده است و پس از ۵۰ سال سازمان در صدد راه اندازی بایگانی راکد ملی برای ساماندهی بایگانی راکد دستگاه‌های اجرایی است.

پیش از این یک خبرنگار، در صفحات اجتماعی از آبگرفتگی یکی از مخازن ساختمان سازمان اسناد و از بین رفتن بخشی از اسناد نخست وزیری در دهه ۶۰ خبر داده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =