ورزشگاه ۱۵هزار نفری ارومیه با حضور «جهانگیری» افتتاح شد

ارومیه- ایرنا- ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه پس از ۱۵ سال به همت دولت تدبیر و امید و با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس‌جمهوری افتتاح شد.

عملیات ساخت ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهید باکری ارومیه طی سال ۱۳۸۳ در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع آغاز و برای احداث کامل این ورزشگاه بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شد که بخش قابل توجه آن به میزان  ۴۰۰ میلیارد ریال با پیگیری استاندار آذربایجان‌غربی در یک و نیم سال اخیر هزینه شد.

«محمدمهدی شهریاری» در ۳۰ تیر ۱۳۹۷ به دیدار وزیر ورزش و جوانان رفت و تکمیل ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهیدباکری ارومیه را به عنوان یکی از مهمترین مطالبه‌های استان به خصوص جوانان و نوجوانان و همچنین اولویت دولت مطرح کرد؛ وی در این جلسه قول مساعد «سلطانی‌فر» برای تزریق اعتبار مورد نیاز و تسریع در بهره‌برداری از این ورزشگاه را اخذ کرده بود.

عملیات ساخت ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه پس از یک دوره تعطیلی از شهریور سال ۱۳۹۵ از سر گرفته شد و طی یکسال اخیر با جدیت بیشتر مورد پیگیری قرار گرفت؛ این طرح امروز/پنجشنبه/ با حضور معاون اول رییس‌جمهوری، وزیر ورزش و جوانان و نماینده عالی دولت در آذربایجان‌غربی به بهره‌برداری رسید تا یکی از آرزوهای دیرینه ورزش‌دوستان در مرکز آذربایجان‌غربی محقق شود و پیگیری‌های استانی برای بهره‌برداری سریع‌تر از یک طرح ملی به بار نشیند.

این ورزشگاه ۸۰ هزار مترمربع زیربنا دارد و به گفته مسوولان مسابقات مهم کشوری و بین‌المللی را می‌توان در آن برگزار کرد.

اعضای کابینه دولت دکتر روحانی از ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید بارها به این استان مرزی سفر کرده‌اند و همواره در این سفرها با پیگیری مسئولان استانی، گرهی از مشکلات آذربایجان‌غربی گشوده شده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =