ادامه اعلام همبستگی گروه‌ های مقاومت و سران عشایر عراقی با ایران

بغداد – ایرنا – به دنبال تعرض به دیوار بیرونی ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا در ۱۳ و ۱۴ آبان ماه توسط وابستگان به یک گروهک منحرف، گروه های مقاومت، عشایر و جمعی از اقشار مختلف کربلا در ادامه محکومیت این اقدام، با جمهوری اسلامی ایران، اعلام همبستگی کردند.

نمایندگان گروه های مقاومت اسلامی و بخشی از سران عشایر در کربلا در دو روز گذشته با حضور در ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا، اقدامات خودسر گروهکهای منحرف در حمله به این کنسولگری را محکوم کردند.

نمایندگان گروه های مقاومت اسلامی عراق و جمعی از سران عشایر استان کربلا به صورت گروه های جداگانه در دیدار با «میر مسعود حسینیان» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا تاکید کردند که اقدام خودسر عناصر گروهک های منحرف، بیان کننده مواضع اهالی کربلا و ملت عراق نسبت به جمهوری اسلامی ایران نیست.

در این دیدارها از مواضع مثبت جمهوری اسلامی ایران نسبت به کشور عراق به ویژه در جنگ با گروه تروریستی داعش تقدیر شد و خاطر نشان کردند که ملت عراق هرگز این مواضع مثبت ایران را فراموش نکرده و قدرشناس آن هستند.

پیش از این نیز، جمعی از مقامات دولتی، نظامی، سران عشایر و علماء و فضلای استان‌ های کربلا و نجف با حضور در کنسولگری های ایران در دو استان کربلا و نجف، ضمن محکوم کردن تعرض ها، با دولت و ملت ایران اسلامی اعلام همبستگی کرده بودند.

گزارش ها حاکیست که پیروان گروهک منحرف "الصرخی" و "شیرازی" که باورهای غلطی در مسایل مختلف از جمله پیرامون امام مهدی منتظر (عج) دارند در جریان تعرض ۱۳ و ۱۴ آبان گذشته به دیوار خارجی ساختمان کنسولگری ایران در کربلا مشارکت

داشته اند.

این عده با استفاده از زور و بهره برداری سیاسی از اعتراضات اجتماعی ملت عراق، بالای دیوار بیرونی ساختمان کنسولگری ایران در کربلا صعود کرده و پرچم عراق را به این دیوار الصاق کردند.

دو گروهک منحرف الصرخی و شیرازی که معروف به داشتن ارتباطات نزدیک با حزب منحله بعث و رژیم سعودی هستند، همچنین در جوار دیوار بیرونی کنسولگری، آتش سوزی به راه انداختند و شعارهایی علیه جمهوری اسلامی ایران سر دادند.

این اقدامات با محکومیت شمار زیادی از رهبران سیاسی، گروه های مقاومت،سران عشایر و افکار عمومی عراق در شبکه های اجتماعی مواجه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =