همایش ادبی «دو پنجره» بجنورد، میزبان نویسنده لالایی برای دختر مرده

بجنورد- ایرنا- دهمین نشست ادبی «دو پنجره» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی روز پنجشنبه میزبان حمیدرضا شاه‌آبادی، نویسنده کتاب پرفروش «لالایی برای دختر مرده» در گروه سنی نوجوانان شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی در همایش ادبی دو پنجره که در بجنورد برگزار شد، به فعالیت های این مرکز در راستای نشر فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان اشاره کرد و گفت: کودکان و نوجوانان خراسان شمالی کتابخوان هستند و دلیل آن نیز حضور فعال و پرشمار کودکان در مراکز کانون پرورش فکری است.

اسماعیل عسکری افزود: برنامه ادبی دو پنجره که هر سال توسط کانون پرورش فکری برگزار می شود نیز در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی و آشنایی کودکان و نوجوانان با نویسندگان این گروه سنی، و نیز تمرینی برای نقد کتاب است.

حمیدرضا شاه آبادی در این جلسه با اشاره به چگونگی نوشتن کتاب لالایی برای دختر مرده، به سئوالاتی که اعضای مراکز کانون های سراسر استان داشتند، پاسخ داد.

شاه آبادی پژوهشگر تاریخ، داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس،  از نویسندگان حوزه ادبیات نوجوان و بزرگسال و یکی از مدیران باسابقه در عرصه نشر است که مدیریت انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مؤسسه نشر بین‌المللی الهدی را نیز تجربه کرده است.  

وی خالق آثار تحسین شده «دیلماج، کافه خیابان گوته، لالایی برای دختر مرده، وقتی مژی گم شد، هیچکس جرأتش را نداشت»،  مجموعه سه جلدی «دروازه مردگان» و چند کتاب دیگر است.

در این همایش ۴ کارگاه داستان نویسی در ژانرهای وحشت، طنز، فانتزی و کتاب کودک با حضور این نویسنده برگزار شد.

خراسان شمالی ۷ مرکز ثابت و ۷ مرکز سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دارد.

شمار اعضای مراکز خراسان شمالی نزدیک به ۱۰ هزار کودک و نوجوان در بازه سنی ۷ تا ۱۷ سال است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =