تنیس اصفهان به مربیان بیشتری نیاز دارد

اصفهان- ایرنا- رییس هیات تنیس اصفهان گفت: ارتقای این رشته ورزشی در شهرستان‌های این استان مستلزم معرفی و پرورش شمار بیشتری از مربیان است.

فرهاد رحیمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: در زمان حاضر حدود ۱۰۰ مربی در هر ۲ بخش آقایان و بانوان در این استان مشغول به فعالیت هستند که با احتساب تعداد زمین‌های موجود آمار یادشده باید افزایش یابد.

وی با تاکید بر ضرورت همزمان توسعه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، افزود: حدود ۱۰۰ زمین تنیس  موجود در استان هر کدام به حداقل ۲ مربی این رشته نیازمند است.

رییس هیات تنیس اصفهان خاطرنشان کرد: به خاطر توان مالی محدود این هیات از ظرفیت بخش خصوصی استفاده می‌شود ولی حمایت معنوی و مادی اداره کل ورزش و جوانان بسیار اهمیت دارد بویژه در زمان مسابقات حضور مسوولان این نهاد حاکمیتی برای ما بسیار مثبت و مطلوب خواهد بود و سبب قوت قلب بازیکنان می‌شود.

رحیمی با بیان این که مشکل کمبود زمین را می‌توان با جلب مشارکت سرمایه‌گذاران رفع کرد، افزود: فعالان بخش خصوصی حاضر هستند برای این امر پول بدهند و در صورت تامین زمین می‌توانیم شاهد افزایش و رونق هرچه بیشتر تنیس باشیم.

وی آموزش را رکنی اساسی در ورزش برشمرد و ادامه داد: دوره مربیگری درجه سه با حضور افزون بر ۵۰ نفر و دوره داوری به صورت منطقه‌ای طی ماه‌های آینده در اصفهان برگزار خواهد شد.

رییس هیات تنیس اصفهان به میزبانی این استان در مسابقات تنیس پسران زیر ۱۶ و ۱۸ سال کشور اشاره و اضافه کرد: تیم اصفهان (الف) در این دوره با کسب ۹۲۰ امتیاز قهرمان شد.

وی افزود:  در این دوره از رقابت ها ۸۴ شرکت کننده در قالب ۱۷ تیم حضور داشتند که با قهرمانی تیم اصفهان (الف) متشکل از علی یزدانی، یونس طلاور تنیسور زیر ۱۶ سال و ماهان صفائیان پور، کیارش رسام نژاد تنیسور زیر ۱۸ سال با مربیگری داریوش فخارنژاد همراه شد، همچنین تیم استان تهران با ۷۱۰ امتیاز و تیم استان البرز با ۵۷۵ امتیاز به ترتیب مقام های نائب قهرمانی و سومی رقابت ها را از آن خود کردند.

در استان اصفهان ۵۴ هیات ورزشی و افزون بر ۳۰۰ هزار ورزشکار سازماندهی شده فعالیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =