کتاب‌های اهدایی سازمان اسناد و کتابخانه‌ملی به آستارا رونمایی‌شد

آستارا - ایرنا - طی آئینی با حضور مسئولان بندر مرزی آستارا، از یک هزار و ۵۰۰ جلد کتاب اهدایی سازمان اسناد و کتابخانه‌ملی به کتابخانه‌های عمومی این شهرستان رونمایی‌شد.

امام جمعه آستارا روز پنجشنبه در آئین رونمایی از کتاب ها در کتابخانه باغ ملی این شهرستان گفت: کتابداران، نقش مهمی در تحقق جامعه علمی دارند و کشورهای متمدن، هرگز با کتاب بیگانه نبوده اند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: در دنیای امروز به علمی شدن همه عرصه ها و دانش بنیان شدن اقتصاد نیز تاکید می شود و تحقق این امر مهم، به ترویج و نهادینه شدن فرهنگ مطالعه ربط دارد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز حمایت از کتاب و کتابخوانی را ضروری دانست و راهکار اصلاح سبک زندگی را، ترویج انس با کتاب و افزایش کتابخوانی اعلام کرد.

ولی داداشی افزود: شخصیت های علمی و نامدار، به واسطه مطالعه و علم اندوزی در جامعه تاثیرگذار بوده و هستند و مطالعه باید از سنین پایین و در کانون خانواده ها ترویج شود.

فرماندار آستارا نیز در این آئین با اشاره به اهمیت کتاب و مطالعه در تاریخ بشر، سوگند خدا به قلم در قرآن کریم و اعطای علم به پیامبر اسلام (ص) را موجب فخر امت اسلامی دانست.

حسن رستم زاد افزود: دانشمندان و عالمان دین، حاصل کتاب و کتابخوانی هستند و بندر آستارا همواره در حوزه کتاب و مطالعه، شهره عام و خاص بوده است.

آرزو عباس زاده رئیس کتابخانه های عمومی آستارا نیز از فرماندار به خاطر تامین یکهزار و ۵۰۰ جلد کتاب از سازمان اسناد و کتابخانه های ملی کشور به کتابخانه های عمومی آستارا قدردانی کرد.

وی افزود: این کتاب ها در موضوعات کودک و نوجوان، رمان و ادبیات، دانستنی های علمی و کمک درسی دانشگاهی است و کتابخانه ها، خانه دوم شهروندان آستارا به حساب می آیند.

در ادامه این آئین، فرماندار و جمعی از مسئولان، پای صحبت کتابداران و دغدغه های فعالان حوزه کتاب و مطالعه نشستند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و از چهار کتابخانه با ۶۰ هزار نسخه کتاب و بیش از ۲ هزار عضو برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =