۱۲ هزار نیازمند زیر پوشش مراکز نیکوکاری آذربایجان‌غربی قرار دارند

مهاباد- ایرنا- رییس اداره شبکه‌های مردمی و موسسات کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی گفت: ۱۲ هزار نفر از افراد نیازمند و بی‌بضاعت در ۱۷ شهر این استان زیر پوشش مراکز نیکوکاری قرار دارند.

علی زینالی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این تعداد از افراد نیازمند زیرپوشش ۱۳۵ مرکز نیکوکاری در شهرهای مختلف استان قرار دارند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۷۰ میلیارد ریال کمک‌ مردمی در مراکز نیکوکاری سطح استان جمع‌آوری شده است که این میزان کمک در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۹۸ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه ۳۴ هزار نفر نیکوکار و خیر توسط این مراکز در استان شناسایی شده‌اند، اضافه کرد: شعار این مراکز در سال جاری« از مردم برای مردم» اعلام شده تا نیکوکاران تلاش کنند که مردم نیازمند بیشتری را زیرحمایت خود قرار دهند.

رییس اداره شبکه‌های مردمی و موسسه‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: مراکز نیکوکاری بهترین نوع مدیریت است که بر اساس اساسنامه کمیته امداد امام خمینی (ره) امور خیریه را به مردم واگذار می‌کند.

«زینالی»، ادامه داد: هدف‌گذاری برای ایجاد ۳۲۸ مرکز نیکوکاری تا پایان سال ۱۳۹۹ از برنامه‌های اصلی کمیته امداد امام (ره) آذربایجان‌غربی است.

وی اضافه کرد: نقده در حال حاضر با ۱۳ مرکز نیکوکاری در میان سایر شهرستان‌های استان از لحاظ تعداد مراکز نیکوکاری پیشتاز است که تمامی محله‌های شهر و روستاها را پوشش داده‌است.

وی بوکان را مبتکر ایجاد مراکز پیوند مدارس و مساجد در آذربایجان‌غربی عنوان کرد و افزود: لازم است که دیگر شهرستان‌های استان از این طرح الگوبرداری کنند تا روحانیان مدیریت بیشتری بر این مراکز داشته و با شناسایی نیازمندان واقعی آنها را از کمک‌ های مردمی برخوردار کنند.

مراکز نیکوکاری از سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را در آذربایجان‌غربی آغاز کرده است. 

بیش از ۱۸۰ هزار نفر در آذربایجان‌غربی زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند؛ این نهاد از سال ۱۳۵۷ خدمات خود را با فرمان امام راحل آغاز کرده و بیش از ۴۰ سال از فعالیت آن می‌گذرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha