استراتژی وحدت امت اسلامی صوری و تشریفاتی نیست

ارومیه- ایرنا- مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت: استراتژی وحدت امت اسلامی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان یک موضوع صوری و تشریفاتی نیست.

حجتالاسلام عبدالرحیم نجفقلی زاده سرایی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استراتژی وحدت امت اسلامی، اصلی بنیادین بوده و وظیفه ای همگانی به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه وجوه اشتراک بین مسلمانان از جمله قبله مشترک، کتاب آسمانی قرآن کریم و وجود عظیم‌الشان پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) زمینه‌های وجود وحدت را در بین مسلمانان جهان بیش از پیش فراهم می‌کنند، اضافه کرد: وحدت را باید مورد توجه قرار دهیم زیرا دشمنان به دنبال جلوگیری از این امر مهم هستند. 

وی بیان کرد: استراتژی و راهبرد آمریکا در مقابل جهان اسلام، ایجاد تنش و تفرقه و تقویت آن در بین مسلمانان بوده و از طرف دیگر شکست ایادی استکبار جهانی در گرو حفظ و تقویت وحدت در امت اسلام است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هدف دشمن چیزی جز ایجاد تفرقه و نابودی در جبهه مقاومت نبوده، اظهار داشت: مدافعان حرم اهل بیت (ع) و رزمندگان جبهه مقاومت با یکدلی و وحدت تاکنون نه‌ تنها توانسته‌اند امنیت را به منطقه برگردانند بلکه توطئه‌های شوم استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار را نیز در نطفه خنثی کرده اند.

هفته وحدت از روز یکشنبه هفته جاری /میلاد پیامبر اکرم (ص) به روایت اهل سنت/ آغاز شده و تا فردا /جمعه/ همزمان با میلاد پیامبر بزرگوار اسلام (ص) به روایت اهل تشیع ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =