۲۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۴
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83554808
۰ نفر

برچسب‌ها

هند نسبت به کاهش تولید نفت اوپک هشدار داد

دهلی نو-ایرنا- "دارمندرا پرادان" وزیر نفت هند در گفت وگو با رسانه ها در ابوظبی از سازمان اوپک درخواست کرد تا از کاهش بیشتر تولید نفت خودداری کند، زیرا این اقدام به منافع کشور های مصرف کننده این محصول صدمه می زند.

تارنمای "اسپوتنیک" امروز (پنجشنبه) نوشت: وزیر نفت هند که برای شرکت در کنفرانس انرژی و نمایشگاه موسوم به "ادی پک" به ابوظبی سفر کرده، معتقد است که سازمان اوپک باید به منافع کشورهای مصرف کننده توجه کند.

پرادان افزود: ما معتقدیم نفت نقش مهم و طولانی تری را برای تامین نیاز جهان به انرژی بازی خواهد کرد، اما قیمت این محصول باید منطقی و مسوولانه باشد.

وی تصریح کرد: اگر اوپک به دنبال ایفای نقش طولانی تر در بازار های جهانی است، این سازمان نباید آینده بازارهای خود را تخریب کند. من امیدوارم که رهبران اوپک در مورد ایجاد توازن در تولید نفت هرچه زودتر تصمیم گیری کنند.

** هند با حضور شرکت های خارجی در مناقصه های نفتی موافقت می کند

نشریه "تایمز او ایندیا" نیز نوشت: دارمندرا پرادان وزیر نفت هند همچنین اعلام کرد که هند قصد دارد با حضور شرکت های خارجی در مناقصه های نفتی هند موافقت کند.

وی در خصوص سرمایه گذاری شرکت های خارجی در بخش انرژی هند گفت: همکاری با شرکت های آرماکو عربستان و شرکت ملی نفت ابوظبی برای ساخت یک مجموعه پتروشیمی بزرگ در ایالت ماهاراشترا به ارزش ۴۴ میلیارد دلار در مسیر درستی پیش می رود.

** شرکت نفت هند در حال مذاکره با "روس نفت" برای واردات نفت از روسیه

نشریه "لایو مینت" گزارش داد: سانوجیو سینگ رییس شرکت نفت هند در کنفرانس انرژی در ابوظبی اعلام کرد که شرکت نفت هند در حال مذاکره با شرکت "روس نفت" برای آغاز واردات نفت از روسیه است.

وی افزود: ما در گذشته حجم بسیار کمی نفت از روسیه خریداری کردیم، اما اکنون در حال بررسی افزایش واردات نفت از روسیه هستیم و در این راستا مذاکرات با شرکت "روس نفت" در حال انجام است.

دارمندرا پرادان وزیر نفت هند در هفته جاری اعلام کرده بود که هند علاقه مند به واردات نفت از روسیه است.

دولت هند ماه گذشته نیز اعلام کرده بود که اگر سازمان اوپک خواهان دسترسی به بازار بزرگ نفتی هند است، باید قیمت گذاری نفت را برای کشور های آسیایی کاهش دهد.

هند سومین وارد کننده بزرگ نفت در جهان است. سازمان اوپک ۸۰ درصد از نیاز هند به نفت را تامین می کند.

هند خواهان کاهش قیمت های گران نفت برای کشور های آسیایی است،  اما اوپک معتقد است که این قیمت برای تمام خریداران نفت به صورت یکسان و بر اساس بازار تعیین می شود.

هند که سومین کشور بزرگ مصرف کننده نفت در جهان می باشد، به سازمان اوپک فشار آورده تا قیمت های این محصول را حفظ کند. دهلی نو همچنین به سازمان اوپک اعلام کرده که قیمت های غیر واقعی که از اصول بازار به دور هستند به کشورهای وارد کننده نفت صدمه می زند.

هند ۸۳ درصد از نیاز خود به نفت را از طریق واردات تامین می کند؛  عربستان سعودی پس از عراق بزرگ ترین صادر کننده نفت به هند است.

در سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ عربستان سعودی ۴.۳۳ میلیون تن نفت خام به هند صادر کرد. واردات کل نفت هند در این مدت ۲۰۷.۳ میلیون تن بوده است.

مجموع تقاضای نفت خام هند حدود ۴.۶ میلیون بشکه در روز است که این کشور را در رتبه سومین مصرف کننده بزرگ جهان پس از آمریکا و چین قرار می‌دهد.

این کشور به دلیل پیشرفت سریع اقتصادی، افزایش طبقه متوسط جامعه و افزایش خرید وسایل نقلیه موتوری بسیار به انرژی  احتیاج دارد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha