۲۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۶
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83554797
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت در حوزه اکتشاف معادن کرمان افزایش یابد

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با بیان اینکه طی سال جاری ۲۰ هزار کیلومتر مربع برنامه اکتشاف توسط وزارت صمت انجام می‌شود که از یک نظر اقدام بسیار خوبی است گفت: از طرف دیگر ۱۸۳ هزار کیلومتر مربع وسعت این استان، نشان می‌دهد باید کارهای بیشتری انجام شود.

محمدجواد فدائی روز پنجشنبه در نشست شورای معادن استان کرمان با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهوری به استان کرمان افزود: بخش عمده ای از پروژه هایی که در این سفر افتتاح شد، مربوط به معادن و صنایع معدنی بود که مورد رضایت وی قرار گرفت اما هنوز ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه معادن این استان وجود دارد که باید مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه پروژه های بزرگ دیگری در حوزه معادن استان کرمان وجود دارد که باید افتتاح شود تصریح کرد: پروژه تولید فولاد سه میلیون تنی شرکت توسعه آهن فولاد یکی از پروژه های مهمی است که عملیات اجرایی آن مدت ها متوقف مانده بود و اکنون مجدد آغاز شده و برنامه سه ساله ای برای به بهره برداری رساندن آن طرح ریزی شده و ما تاکید داریم زودتر به نتیجه برسد. 

استاندار کرمان ادامه داد: همچنین عملیات اجرایی فاز ۲ پروژه فولاد بافت نیز آغاز شده که باید زودتر به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه اقدامات زیادی را می توان در بخش معدن استان کرمان انجام داد اظهار داشت: باید شورای معادن به سیاست گذاری، برنامه ریزی و پیگیری برنامه ها در این حوزه بپردازد و در بخش اکتشاف باید بیشتر کار کرد.

فدائی با اشاره به مصوبه قبلی شورای معادن درباره وصول منابع مصوب در زمینه یک درصد فروش معادن برای مناطق متاثر از فعالیت آنها تاکید کرد: از نشست قبل که ابتدای مهرماه  برگزار شد هیچ اتفاق خاصی در این زمینه رخ نداده و نشان می دهد اراده ای در دستگاه های اجرایی برای استفاده از امکان قانونی که برای استان هست، وجود ندارد.

استاندار کرمان تصریح کرد: پروژه های استانی از محل یک درصد فروش معادن طی هفته آینده توسط دستگاه های اجرایی به معاونت امور عمرانی اعلام شود که پس از بررسی، در نشست بعدی شورای معادن مطرح شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =