آغاز همایش بین المللی مسوولان امور دینی با حضور هیات ایرانی در باکو

باکو – ایرنا – دومین همایش بین المللی مسوولان امور دینی امروز (پنجشنبه) با حضور هیات  ۷۰ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان آغاز به کار کرد.

 در این همایش بین المللی  که با سخنرانی "الهام علی اف" رییس جمهوری آذربایجان  آغاز شد،  بیش از ۵۰۰  تن از روحانیان، اندیشمندان و دولتمردان کشورهای مختلف از جمله هیات جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی "ابوذر ابراهیمی ترکمان" رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران شرکت دارند.

  حاضران این همایش بین المللی توسعه گفت وگوی بین ادیان، تقویت ارتباط  و همکاری بین فرهنگی و دینی، ایجاد اعتماد متقابل میان پیروان ادیان مختلف، موضوعاتی همچون موضع گیری واحد علیه تروریسم، تجاوزگری و بیگانه ستیزی را بررسی خواهند کرد.

 دفاع از حقوق بانوان و کودکان، نقش مسوولان دینی، روحانیان و شخصیت های علمی و اجتماعی در امور معارفی میان نسل جوان از جمله موضوعات مورد مذاکره این همایش بین المللی دو روزه اعلام شده است.

  در پایان این همایش بین المللی بیانیه باکو از سوی حاضران آن صادر خواهد شد.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران در اولین روز سفر به باکو با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان دیدار کرد.

ابراهیمی ترکمن که ریاست شورای گفت وگو ادیان جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد قرار است در حاشیه این همایش بین المللی با مسوولان دینی و شخصیت های فرهنگی برخی کشورها دیدار و گفت و گو کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha