رزمایش الی بیت‌المقدس در اصفهان آغاز شد

اصفهان - ایرنا - رزمایش الی بیت‌المقدس با هدف افزایش توان رزمی بسیجیان در ابعاد مختلف روز پنجشنبه در استان اصفهان آغاز شد.

این رزمایش دارای 2 مرحله است که با شعار «چهل سال مردم یاری، امنیت و خدمت» در منطقه عمومی واقع در پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج شهر اصفهان و دیگر شهرستانهای استان آغاز شده است.

بر اساس برنامه اعلامی، بسیجیان بعد از ستون‌کشی و مانور در شهر اصفهان به منطقه برگزاری رزمایش حرکت کرده و برنامه‌های جانبی و رزمی انجام خواهد شد، که به ارتقای آمادگی رزم، روحی، شجاعت و حماسی بسیجیان کمک خواهد کرد.

همچنین برنامه دفاعی و تاکتیک‌های رزم دفاعی و مقابله با تهدیدات امنیتی توسط بسیجیان به نمایش گذاشته می‌شود، قسمتی از رزمایش به رزم شبانه اختصاص دارد که حاضران در این رویداد برای رزم در شب آمادگی پیدا خواهند کرد و قسمتی هم برای آمادگی مقابله با حملات تروریستی و انتحاری در روز و شب برنامه‌ریزی شده تا در مقابله تهدیدات موجود در اصفهان نقش‌آفرین باشند.

در مرحله اول رزمایش ۹ گردان بیت‌المقدس از ناحیه امام صادق(ع) حضور دارند و همزمان نواحی در مناطق دیگر این رزمایش را انجام می‌دهند و در مجموع حدود ۶۰ گردان بیت‌المقدس در نقاط مختلف استان مشغول انجام این رزمایش هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خور و بیابانک با اشاره به آغاز این رزمایش در این شهرستان گفت:  در این رزمایش ۳۶ ساعته بسیجیان شهرهای خور، فرخی و روستاهای تابعه با هدف سنجش آمادگی رزمی، تمرین و قرارگیری گردان در یک عملیات واقعی و سپس مشخص شدن نقاط ضعف و قوت ، حضور دارند.
وی ادامه داد: در رزمایش الی بیت المقدس عملیات دفاع از کوی و برزن، دفاع از شهر و مردم در مقابله با انواع تهدیدات دشمنان داخلی و خارجی تمرین و انجام خواهد شد.

سرهنگ دوم محمد حسین الیاسی تصریح کرد: برگزاری جلسه روشنگری با موضوع حرکت در مسیر گام دوم انقلاب با منطق مقاومت، بصیرت هوشمندانه و انتخاب آگاهانه از دیگر برنامه‌های این رزمایش است.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در گفت وگو با ایرنا، گفت: رزمایش بزرگ «الی بیت المقدس» با حضور گردان های بیت المقدس و کوثر سپاه صاحب الزمان(عج) با رمز «یا رسول الله، یا رسول الله، یا رسول الله» آغاز شد.

سردار سرتیپ دوم‌پاسدار مجتبی فدا ادامه داد: این رزمایش بزرگ به طور همزمان در شهرستان های اصفهان، نجف آباد، لنجان، نطنز، کاشان، آران و بیدگل، سمیرم، شاهین شهر، شهرضا، فلاورجان، اردستان و خور و بیابانک آغاز شد.

به گفته وی این رزمایش در روزهای پنجشنبه و جمعه در حال برگزاری است.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان با گرامیدداشت یاد و خاطره حماسه مردم اصفهان در تشییع ۳۷۰ شهید عملیات محرم در ۲۵ آبان ماه سال ۶۱ بر دوش مردم اصفهان، گرامیداشت این ایام، ارتقا سطح آمادگی گردان های بسیج و تمرین واقعی عملیات مقابله با تهدیدات دشمن و کسب الگوی لازم برای آمادگی در شرایط ناهمطراز امنیتی و امدادی را از اهداف برگزاری این رزمایش برشمرد.

سردار فدا تصریح کرد: اقتدار و آمادگی گردان بسیج از مهم ترین پیام های این رزمایش است که بسیجیان با بهترین شرایط آمادگی، این توان را به نمایش می گذارند.

وی ادامه داد: کلاس های آموزشی، عقیدتی، تمرینات تاکتیکی، برنامه های معنوی مانند نماز جماعت، دعای کمیل، تیراندازی، پیاده روی شبانه از جمله برنامه های این رزمایش است که  در اردوگاههای قدس نواحی بسیج استان در حال برگزاری است.

استان اصفهان دارای چهار ناحیه امام علی(ع)، امام حسین(ع)، امام صادق(ع) و امام رضا(ع) است، ناحیه امام صادق(ع) مرکز شهر اصفهان را زیر پوشش خود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =