۲۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۷
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83554702
۰ نفر

برچسب‌ها

نویسندگان خلخال مورد حمایت قرار می‌گیرند

اردبیل - ایرنا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال گفت: با هدف حمایت از ناشران و نویسندگان کتاب‌های مربوط به حوزه شعر و ادب ۳۰ تا ۵۰ درصد از مجموع آثار منتشر شده هنرمندان منطقه توسط این اداره خریداری می‌شود.

رویا کاظمی روز پنجشنبه در آیین رونمایی از ۲ کتاب جدید نویسندگان خلخال افزود: خرید آثار نویسندگان ،شعرا و ناشران کتاب در صورتی است که نویسندگان آثار خود را با استفاده از امکانات چاپ و نشر بومی در استان اردبیل به چاپ رسانده باشند.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۲ انجمن شعر و ادب در خلخال فعالیت بوده و از امکانات موجود مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهره می‌برند ، از ارائه سه مورد تسهیلات بانکی به نویسندگان در سال جاری خبرداد.
کاظمی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ برنامه رونمایی از کتاب جدید نویسندگان خلخال توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال برگزار و از نویسندگان کتاب در این مراسم تجلیل شده ، اظهارداشت: در صورت تامین اعتبار تسهیلات مورد نیاز برای چاپ و نشر آثار نویسندگان منطقه در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

وی از عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی خلخال در هفته کتاب امسال خبر داد و افزود: پنج هزار و ۸۰۰ نفر عضو فعال هشت باب کتابخانه عمومی این شهرستان هستند.

او گفت: امسال ۲ هزار و ۴۰۰ نسخه کتاب جدید وارد کتابخانه‌های عمومی این شهرستان شده و به ثبت رسیده است.

وی از راه‌اندازی ایستگاه‌های مطالعه در ادارات دولتی و اماکن عمومی غیردولتی در هفته کتاب خبر داد و گفت: این کار با هدف ترویج فرهنگ مطالعه کتاب در جامعه و آشتی مردم با کتاب توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مدیریت کتابخانه‌های عمومی و همچنین اهدای از سوی این اداره کتاب به ایستگاه‌های مطالعه کتاب صورت می‌گیرد.

در این مراسم از کتاب "تاریخ تحول فرهنگ خلخال" نوشته فرهنگ خاکنژاد رونمایی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =