۲۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۰
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83554680
۰ نفر

برچسب‌ها

برترین‌های حوزه کتاب کشور معرفی شدند

یزد- ایرنا- ۸۵ نفر از برترین‌های حوزه کتاب کشور از استان‌های مختلف، با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شدند.

این افراد شامل کتابدار، کتابخوان، خدمتگزار، مسوول کتابخانه، خیرین و انجمن‌های برتر کتاب، روز پنجشنبه در آیین بزرگداشت روز کتاب و کتابخوانی که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یزد برگزار شد تجلیل شدند.

استاندار یزد در این مراسم بر تمرکززدایی رویدادهای فرهنگی اجتماعی تاکید کرد و گفت: لازم است این رویدادها در استان‌های دارای این ظرفیت برگزار شود.

محمد علی طالبی با تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم افزود: باید به ظرفیت‌های فرهنگی  و اجتماعی استان‌های مختلف توجه شود. 

وی اظهار داشت: در کشور ما عمده رویدادها در مرکز کشور برگزار می شود در صورتی که در بسیاری از کشورهای دنیا  هر رویداد با توجه به ظرفیتها در استان‌های مختلف بر پا می شود.

وی تصریح کرد: توجه به ظرفیت های استان‌ها به ویژه فرهنگی و اجتماعی مورد اهتمام دست اندکاران فرهنگی قرار گیرد. 

استاندار یزد ادامه داد: جای بسی افتخار است که میزبانی برگزاری این مراسم همزمان  با سالی که یزد بعنوان پایتخت ایران انتخاب شده به یزد واگذار شده است. 

وی تصریح کرد: به مناسبت انتخاب یزد بعنوان پایتخت کتاب بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی در استان با محوریت کتاب و کتابخوانی انجام می شود. 

استاندار یزد از افتتاح کتابخانه مرکزی یزد تا پایان سال خبر داد و گفت:افتخار می کنیم که استان یزد در بسیاری از شاخص ها کتابخوانی چون تعداد کتابخانه، تعداد کتاب، زیر بنا، تعداد اعضا و امانت داری  در رتبه نخست کشور قرار دارد. 

وی افزود: استان یزد دیرینه فرهنگی غنی دارد و دنیا آن را به رسمیت شناخت و بعنوان  شهر میراث جهانی یزد به ثبت رسیده است.

وی یادآور شد: یکی از کارهای بسیار ارزشمندی که در استان انجام می شود بزرگداشت مفاخر فرهنگی است که به همت دستگاه‌های مختلف برگزار می شود؛ امیدواریم با پرداختن به هویت یزدی و هویت مبتنی بر ارزش‌های ملی و ایرانی، گام‌های موثری در استان برداریم. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =