امروز گفتمان وحدت، گفتمان غالب در جهان اسلام است

تهران- ایرنا- دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امروز گفتمان وحدت، گفتمان غالب و گفتمان تکفیر رو به انزوا است. از جمله آثار پیروزی جبهه مقاومت، گسترش پیام وحدت در جهان اسلام و به انزوا کشیده شدن جبهه‌های واگرا در جهان اسلام است.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی کنفرانس وحدت اسلامی،  آیت‌الله محسن اراکی، در مراسم افتتاحیه سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی، ضمن تبریک ایام هفته وحدت و سالروز میلاد رسول اکرم(ص)، گفت: امروز با عنایت‌های رهبر معظم انقلاب، پرچم وحدت در سراسر جهان اسلام به اهتزاز درآمده و مجمع جهاتی تقریب مذاهب اسلامی زیر سایه ایشان، فعالیت‌های گسترده‌ای در دنیا انجام داده است.
آیت الله اراکی با طلب مغفرت برای شهدای انقلاب اسلامی و شهدای فلسطینی، اظهار داشت: امروز که سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی را برگزار می کنیم، جبهه مقاومت بیش از هر زمانی در سراسر منطقه استحکام یافته است، از جمله آثار پیروزی جبهه مقاومت، گسترش پیام وحدت در جهان اسلام و به انزوا کشیده شدن جبهه‌های واگرا در جهان اسلام است؛ امروز گفتمان وحدت، گفتمان غالب و گفتمان تکفیر رو به انزوا است.
وی افزود: امروز به دلیل توطئه های زیادی که علیه مسجد الاقصی صورت می گیرد، دفاع از این مسجد مقدس از طرف مسلمانان، بیش از هر زمان دیگری ضروری است. امروز ضرورت دارد تلاش کنیم با یکپارچگی جبهه مقاومت، مشت محکمی بر توطئه معامله قرن بزنیم و آن را با شکست نهایی روبرو کنیم.
وی در پایان خاطر نشان کرد: ایران اسلامی امروز از هر زمان دیگری قوی‌تر شده است و با درایت رهبر معظم انقلاب و همت مسؤولین، تهدید تحریم را تبدیل به فرصت کرده و این بزرگترین هنر جمهوری اسلامی به شمار می رود که تحریم را به فرصت خودسازی و خودکفایی مبدل کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =