فعالیت ۲۷۵ مرکز غیردولتی تحت نظارت بهزیستی در زنجان

زنجان - ایرنا - تا کنون ۳۸۰ مجوز از سوی اداره کل بهزیستی زنجان برای فعالیت مراکز غیردولتی در این استان صادر شده که از این تعداد ۲۷۵ مرکز در سطح استان فعال است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان روز پنجشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: بخشنامه اجرایی منع پذیرش و یا قبول منافع تعارض در راستای شفاف‌سازی به معاونان و مدیران ستادی و شهرستانی بهزیستی استان زنجان در خصوص اجرایی شدن بخشنامه ابلاغ شده و از این پس هیچکدام از کارکنان بهزیستی با پست‌های مشخص در بخشنامه تعارض منافع، نمی توانند صاحب امتیاز یا مدیر فنی مراکز تحت نظارت بهزیستی باشند.
 محمد محمدی  قیداری با تاکید بر اینکه اجرای این بخشنامه در راستای  پیشبرد اهداف سازمان بهزیستی به ویژه در مراکز و خدمت رسانی ضروری است، افزود: بخشنامه اجرایی منع پذیرش یا قبول منافع تعارض در بهزیستی به نوعی در راستای شفاف سازی و سالم سازی فعالیت های این سازمان انجام  گرفته و خدمات به بخش خصوصی واقعی واگذار می شود.

وی اضافه کرد: بهزیستی نهادی مردمی است و مردم در امور بهزیستی از جمله فعالیت های مراکز و یاری رساندن به جامعه هدف به صورت فعال مشارکت دارند و فعالیت مسئولان و کارکنان بهزیستی و بستگان درجه یک آنها همچون پدر، مادر، خواهر، برادر،فرزندان و همسر طبق بخشنامه ابلاغی در مراکز تحت پوشش، غیرقانونی است.

این مسئول ادامه داد: سازمان بهزیستی بخش بزرگی از اقدامات خود را با مشارکت اجتماعی و بهره گیری از مردم و موسسات خیریه انجام می دهد و مهم ترین مورد در جلب همکاری این اقشار، شفافیت و اعتماد سازی در فعالیت های بهزیستی است، به گونه ای که تسهیل ورود به فعالیت ها و حمایت های قانونی برای بخش غیر دولتی در نظر گرفته شود و همچنین افراد اطمینان حاصل کنند که تبعیضی انجام نمی گیرد.

محمدی افزود: افرادی که پیش از ابلاغ این بخشنامه، مجوز دریافت کرده‌اند و مراکز خود را تاسیس کرده‌اند، می‌توانند در سمت خود باقی بمانند، ولی باید مجوز موسسات خود را به سازمان‌های خیریه که بیش از چهار سال از تاسیس آن می گذرد، واگذار  کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =