۲۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۸
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83554626
۰ نفر

برچسب‌ها

تلفات جانی در جاده اردبیل - سرچم کاهش یافت

اردبیل _ ایرنا _ فرمانده پلیس راه مسیر ارتباطی اردبیل - سرچم گفت: آمار تلفات جانی ناشی از حوادث رانندگی در این جاده در ۶ ماه اول امسال در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۶۷ درصد کاهش یافته است.

سرهنگ علیرضا صحبتی روز پنجشنبه در جلسه شورای ترافیک خلخال افزود: با انجام اقدامات پیشگیرانه و نیز ترویج فرهنگ رانندگی صحیح در بین رانندگان تلفات جانی این جاده در طول نیمه نخست امسال به حداقل رسیده است.

وی اظهارداشت: کاهش تلفات جانی در این جاده پرتردد استان اردبیل نتیجه تلاش ماموران پلیس راه در آرام‌سازی ترافیک ، پیشگیری از تخلفات رانندگی پرخطرهمچون سرعت و سبقت غیرمجاز و برخورد قاطعانه با رانندگان متخلف است.

فرمانده پلیس راه جاده اردبیل - سرچم همچنین از تشدید برخورد با رانندگان خاطی خبر داد و افزود: پلیس راه علاوه بر اعمال جرایم سنگین برای رانندگان متخلف اقدام به توقیف و نصب بنر بر روی خودرو رانندگان متخلف کرده است.

او گفت: با هدف کاهش حوادث رانندگی ناشی از بی‌توجهی رانندگان به علائم و تابلوهای هشداردهنده و پیشگیری از تخلفات خطرناک پلیس راه اقدام به جمع‌آوری رانندگان متخلف پس از توقیف خودرو آنها و برگزاری کلاس آموزش میدانی می‌کند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت راه ارتباطی اردبیل - سرچم و داشتن پیچ‌ها ، سراشیبی‌ها و سربالایی‌های تند و خطرناک ، همچنین وجود ۱۲ حلقه تونل قوس‌دار افزود: نصب بنرهای هشدار دهنده در کاهش آمار تلفات انسانی این مسیر موثر بوده است.

او با قدردانی از همکاری مسئولان ادارات و شهرسازی شهرستان‌های خلخال و کوثر در همکاری با ماموران پلیس راه و اقدامات پیشگیرانه از جمله افزایش تابلوهای هشداردهنده و آرام‌سازی ترافیک تشریح کرد: همه این کارها منجر به کاهش چشمگیر حوادث رانندگی مختلف از جمله برخورد خودروها با یکدیگر ،واژگونی خودرو و یا سقوط خودروها از پرتگاه‌های اطراف شده است.

سرهنگ صحبتی گفت: اجرای طرح کنترل نامحسوس ، افزایش نظارت و کنترل ناوگان عمومی مسافربری و باری ،تعامل با عوامل راهداری و افزایش حضور ماموران پلیس در نقاط حادثه‌خیز جاده از جمله اقدامات شاخص طرح تابستانی پلیس راه جاده اردبیل - سرچم در نیمه نخست امسال است.

او از گسترش حوزه فعالیت پاسگاه پلیس راه اردبیل - سرچم در منطقه خورش‌رستم خلخال خبر داد و افزود: با تصمیم اخیر اتخاذ شده در این خصوص از این پس به تمام مراجعات مردمی و مسائل مربوط به حوادث رانندگی واقع شده در جاده‌های ارتباطی حوزه انتظامی و قضایی شهرستان خلخال در این پاسگاه رسیدگی و نیازی به مراجعه مردم منطقه به پاسگاه پلیس راه اردبیل به خلخال در ابتدای جاده مرکز استان نخواهد بود.

رضوان صادقی ،معاون امور عمرانی فرماندار خلخال نیز در این جلسه از تشدید برخورد با متصدیان کارگاه‌های تولید شن و ماسه و معادن سنگ‌های معدنی بی‌توجه به تذکرات شورای ترافیک این شهرستان در اصلاح شکل هندسی رمپ‌های ورود و خروج به راه‌های ارتباطی خبرداد و افزود: با پایان مهلت اعلام شده برای اجرای این کار صاحبان بی‌توجه به اخطار این شورا برای پیگرد قانونی به محاکم قضایی این شهرستان معرفی خواهند شد.

وی از راه‌اندازی باسکول در ابتدای مسیر راه خلخال - اسالم خبر داد و افزود: با فراهم شدن امکانات توزین بار کامیون‌های حامل شن و ماسه به استان گیلان از این پس از تردد کامیون‌های با تناژ بار غیرمجاز در این جاده از طریق عوامل پلیس راه مستقر جلوگیری و از تخریب سطح آسفالت جاده پیشگیری خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =