حال‌خوش خواندن در مراکز کانون پرورش فکری گیلان

رشت - ایرنا - برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی از امروز (پنجشنبه) در مراکز ۳۱ گانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان آغاز شده است.

اسفندیار ضیائی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ویژه‌ برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی با شعار حال خوش خواندن با هدف توسعه و ترویج مطالعه کتاب و کتابخوانی در میان نسل جوان و نوجوان در مراکز ۳۱ گانه کانون پرورش فکری آغاز شده‌ است.

وی ارتقاء سطح مهارت‌های زندگی به واسطه مطالعه، تقویت سواد خواندن و افزایش گستره‌ دید و عمق‌ بخشی به نگاه آینده‌ سازان در سایه کتابخوانی و نقد کتاب را از دیگر اهداف برگزاری برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی عنوان و اظهار کرد: این فعالیت‌ ها گامی در مسیر نیل به اهداف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

ضیائی با تشریح فعالیت‌های کانون پرورش فکری استان گیلان در هفته کتاب و کتابخوانی خاطرنشان کرد: دعوت از مدارس و برپایی کارگاه‌ فعالیت‌ های کتاب‌ محور، برپایی نمایشگاه کتاب و آثار کتاب‌ محور و اجرای برنامه‌ کتابخانه های پستی، سیار شهری و روستایی کانون در مناطق کم برخوردار از جمله برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی است.

وی اضافه کرد: دعوت از فعالان عرصه‌ کتاب و کتابخوانی، ایجاد فرصت‌ همنشینی کودکان و نوجوانان با صاحبان قلم و اندیشه، برگزاری نشست تخصصی مربیان فرهنگی کانون با حضور نویسندگان، برگزاری  نشست تخصصی مشترک و مشارکت با اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در برپایی نمایشگاه استانی کتاب، تجلیل از ارائه دهندگان طرح‌ های برگزیده در حوزه بسط و گسترش فرهنگ کتابخوانی و قدردانی از مربیان و اعضای کتابخوان از دیگر برنامه‌ های هفته کتاب و کتابخوانی کانون است.

افرون بر ۵۰ هزار کودگ و نوجوان در مراکز ۳۱ گانه کانون پرورش فکری استان گیلان عضو هستند.

کتاب و پایتخت کتاب ایران، کتابخانه، کانون فرهنگی محله، کتاب، کتابخوانی و کتابدار، وقف کتاب، ترویج کتابخوانی، مدرسه کتاب محور، دانش‌آموز کتابخوان، کودک، کتاب، آینده، کتاب، مبنای تمدن، کتاب، رسانه و فضای مجازی و کتاب‌فروشی، پاتوق فرهنگی عناوین روزهای هفته کتاب و کتابخوانی است.

۲۳ تا ۳۰ آبان هفته کتاب و کتابخوانی نام گرفته است.

تجلیل از شش دانش آموز منتخب پرسش مهر در املش

از مهرشاد کمالی، مهدی رجب دوست، آریا سیفی پور، علیرضا عیسی نژاد و محمدمهدی جانعلی پور دانش آموزان منتخب شهرستان املش در پرسش مهر تجلیل شد.

شهرستان املش با ۱۰۴ واحد آموزشی در ۷۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =