مرحله نخست ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در قزوین آغاز می‌شود

قزوین - ایرنا - مدیرکل اداره راه و شهرسازی قزوین از آغاز ثبت نام برای متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن با تخصیص یک هزار و ۹۴۵ واحد در این استان خبر داد.

ابراهیم مبارک‌قدم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سهم اولیه استان در بخش طرح اقدام ملی مسکن پنج هزار و ۵۰۰ واحد از سوی وزارت راه و شهرسازی تعیین شده که با راه‌اندازی سامانه مورد نظر، ثبت‌نام از متقاضیان آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: واحدهای تخصیص داده شده مربوط به تمامی شهرهای استان است که در صورت ثبت‌نام و استقبال متقاضیان، ظرفیت پذیرش بیش از سقف تعیین شده نیز پیش‌بینی شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: موفقیت طرح اقدام ملی مسکن در جهت خانه‌دار شدن افراد نیازمند بوده که در صورت مساعدت ریاست شورای تامین مسکن استان یعنی استاندار، معاونت هماهنگی امور عمرانی، شرکت‌های خدمات رسان و شهرداری‌ها قادر با رفع نیاز متقاضیان مسکن استان تا ۱۰ هزار واحد نیز خواهیم بود.

وی با اشاره به مدت زمان پایان پرونده مسکن مهر در استان، تصریح کرد: تعیین تکلیف این مساله به همراه اجرا و تکمیل خدمات زیرساختی آن در دستور کار جدی این اداره کل قرار دارد که امیدواریم با تخصیص اعتبارات مورد نیاز تا پایان امسال و یا در اوایل سال آینده شاهد اتمام پروژه‌های این طرح در سطح استان باشیم.

۵۸ هزار و ۹۵۴ واحد مسکن مهر در دستور کار استان قزوین قرار دارد که ۴۴ هزار و ۴۵۸ واحد از این تعداد در شهرهای بالای ۲۵ هزار جمعیت، پنج هزار و ۶۵۴ واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار جمعیت و هشت هزار و ۸۴۲ واحد نیز در بافت‌های فرسوده شهری یا خودمالک قرار دارند.