۱۰۶۱ فقره تسهیلات اشتغال به مددجویان قزوینی پرداخت شد

قزوین - ایرنا - اداره کل کمیته امداد قزوین از ابتدای سال جاری تا به امروز ۱۰۶۱ فقره تسهیلات اشتغال با ۳۰۷ میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال اعتبار به مددجویان قزوین پرداخت کرده است.

مرتضی دهقانی، معاون اشتغال و خودکفایی اداره کل کمیته امداد قزوین روز پنجشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا گفت: تسهیلات واگذار شده به مددجویان قزوینی در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنایع دستی و خدمات بوده است.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال امسال مددجویان این نهاد در نظر گرفته شده، تصریح کرد: کمیته امداد تعهد کرده تا پایان خردادماه سال آینده نیز برای چهار هزار و ۶۰۰ مددجوی تحت پوشش خود اشتغالزایی ایجاد کند.

این مسئول، اشتغال در حوزه دامپروری را بسیار پررنگ دانست و خاطرنشان کرد: از بین تسهیلات پرداخت شده حدود ۵۸۰ فقره تسهیلات به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال مربوط به حوزه دامپروری بوده که این مساله بیانگر توانمندی مددجویان در نقاط روستایی استان است.

دهقانی به محل پرداختی اعتبارات اشتغالزایی اشاره و یادآور شد: ۷۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ماده ۱۶ و ۵ پنج میلیارد ریال نیز از اعتبارت توسعه مشاغل روستایی برای پرداخت تسهیلات در نظر گرفته شده است.

معاون اشتغال اداره کل کمیته امداد قزوین اضافه کرد: توانمندی مددجویان به روش اشتغالزایی و اقتصاد از مهمترین سیاست‌های اداره کل کمیته امداد است که خوشبختانه تاکنون عملکرد خوبی در استان به همراه داشته است.

۱۷ اداره امداد و ۳۰ مرکز نیکوکاری کمیته امداد در استان قزوین ۳۰ هزار خانوار را تحت پوشش خود دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha